فوتبال جام جهانی 2022; اینستاگرام و فیسبوک علیه توهین و سخنان نفرت انگیز اقدام می کنند


متا، شرکت مادر فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ، در تلاش است تا نگرانی ها در مورد توهین به فوتبالیست ها در آستانه جام جهانی 2022 را برطرف کند. این شرکت در بیانیه ای به اقداماتی که برای محافظت از فوتبالیست ها و هواداران در برابر محتوای مضر انجام می دهد اشاره کرد.

به گزارش The Verge، سال گذشته دو پلتفرم اینستاگرام و فیس بوک به دلیل ناتوانی در محافظت از بازیکنان سیاه پوست تیم ملی انگلیس در برابر توهین های نژادپرستانه مورد انتقاد قرار گرفتند. تعداد زیادی از فوتبالیست های سیاهپوست در جریان مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2021 به صورت آنلاین مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و در نتیجه این اتفاق تیم های مطرح لیگ برتر انگلیس برای مدت کوتاهی شبکه های اجتماعی را ممنوع کردند.

متا می‌گوید با تیم‌ها و موسساتی مانند فیفا همکاری می‌کند تا به بازیکنان آموزش دهد که چگونه از ویژگی‌های ضد آزار در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام استفاده کنند. اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد عبارات خاصی را مخفی کنند یا نمایش آن ها را محدود کنند.

متا در بیانیه خود اشاره کرد که اینستاگرام در اوایل سال 2022 ویژگی جدیدی را معرفی می کند که کاربران را تشویق می کند به نظرات توهین آمیز پاسخ ندهند. متا می گوید که بین آوریل تا ژوئن 2022 (اواسط آوریل تا اواسط ژوئیه 1401) علیه 17 میلیون گزارش سخنان مشوق عداوت و تنفر اقدام کرده است. البته هیچ کدام از این ویژگی ها جدید نیستند و با تمرکز بر جام جهانی معرفی نشده اند.

متا گفت: «ما قوانین روشنی در برابر قلدری، تهدید به خشونت و سخنان نفرت داریم. ما این چیزها را در برنامه‌هایمان نمی‌خواهیم.”

مقالات مرتبط:

اظهارات متا در حالی منتشر می شود که در شبکه های اجتماعی از آمادگی قطر برای جام جهانی 2022 انتقاد شده است. منتقدان به مرگ بسیاری از کارگران استادیوم جام جهانی و قوانین قطر علیه زنان و جامعه همجنس گرایان اشاره می کنند.

متا ابزارهایی را در سرویس های خود ذکر کرده است که به کاربران اجازه می دهد از خود محافظت کنند. کاربران می توانند تنظیمات نظر را به صورت پست به پست تغییر دهند، پیام های عمومی را در بخش مستقیم غیرفعال کنند و سوء استفاده کنندگان را مسدود کنند. البته این استراتژی ها برای بازیکنان مشهوری که می خواهند آزادانه با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند ایده آل نیست.

جام جهانی فوتبال 2022 از هفته آینده در قطر آغاز می شود. ایران در اولین بازی خود به مصاف تیم ملی انگلیس می رود.