فناوری های جام جهانی 2022؛ ایستگاه های شارژ هوشمند خودروهای برقی در قطر


قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 اقدامات زیادی انجام داده و از فناوری های مختلفی در آماده سازی خود برای این رویداد استفاده کرده است. از دوربین‌های تشخیص چهره گرفته تا سیستم‌های تشخیص عبور توپ و ایستگاه‌های شارژ هوشمند برای خودروهای الکتریکی، همه بخشی از این اقدامات هستند.

خودروهای الکتریکی نقش مهمی در دستیابی به چشم انداز 2030 قطر دارند. با افزایش سطح تقاضای جهانی و حمایت و یارانه های دولتی برای گسترش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، قطر به سرعت در حال حرکت برای تسهیل پذیرش این نوع خودروها و کمک به کاهش انتشار کربن است. این کشور اخیراً اهداف پایداری و اهداف انرژی های تجدیدپذیر را با اقدامات مرتبط از اوایل سال 2022 تعیین کرده است. قطر همچنین در حال تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های خود به سمت یک اقتصاد سبزتر و پایدارتر است.

در نوامبر 2020، شرکت آب و برق Kahramaa قطر دستورالعمل هایی را برای زیرساخت واحد شارژ خودروهای الکتریکی برای ترویج استفاده از شارژ سریع ایجاد کرد. در سپتامبر 2021، این کشور یادداشت تفاهمی با یک شرکت چند ملیتی سوئدی-سوئیسی به نام ABB امضا کرد که هدف آن تولید شارژرهای الکتریکی برای وسایل نقلیه الکتریکی بود. با توجه به علاقه قطر به خودروهای برقی، تولید ناخالص داخلی بالا و رویکرد پیشگیرانه آن برای ایجاد زیرساخت های لازم برای حمایت از خودروهای الکتریکی، خودروسازان این کشور را به عنوان مکانی برای نمایش آخرین مدل های الکتریکی خود از جمله فیات در نظر می گیرند.

ماه گذشته Kahramaa بیش از 80 ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی را در اطراف استادیوم های جام جهانی 2022 و سایر مکان های کلیدی نصب کرد. این ایستگاه ها به کاهش قابل توجه انتشار کربن و تلاش این کشور برای تبدیل شدن به اولین میزبان جام جهانی بدون کربن کمک خواهند کرد. کهرما می گوید:

ما بیش از 80 ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی را در ماه اکتبر در نزدیکی 8 استادیوم و در سرتاسر قطر نصب کردیم تا میزبان اولین جام جهانی بدون کربن باشیم.

ایستگاه شارژ خودروهای برقی در قطر

مقاله مرتبط:

به گفته ThepeninsulaQatar، نصب ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی بخشی از تعهد Kahramaa به استراتژی پایداری جام جهانی 2022 FIFA است که هدف آن ارائه مسابقاتی است که معیارهای جدیدی را برای توسعه اجتماعی، انسانی، اقتصادی و زیست محیطی تعیین می کند.

فناوری های مورد استفاده برای جام جهانی فوتبال 2022 همچنین نحوه سازماندهی سایر رویدادهای ورزشی مهم را تغییر خواهد داد و میراثی ماندگار و ماندگار خواهد بود که به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و چشم انداز ملی قطر 2030 معروف به QNV2030 کمک می کند.

QNV2030 قصد دارد تا سال 2025 1000 ایستگاه شارژ سریع خودروی الکتریکی در قطر بسازد. محمد الشرشانیرئیس واحد خودروهای برقی کهرماء در گفت و گو با شبکه الریان مراحل نصب ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در اماکن عمومی و خصوصی را تشریح کرد:

متقاضیان می توانند درخواست های خود را به بخش مربوطه در کهرما ارسال کنند. کمیته راهبری استراتژی ملی ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی و هیبریدی در قطر درخواست‌های تأیید نصب ایستگاه شارژ را ارزیابی می‌کند.

دارندگان خودروهای برقی شخصی می توانند از طریق واحد پروانه ساختمانی در واحد خدمات مشتریان کهرما نسبت به نصب ایستگاه شارژ این نوع خودروها اقدام کنند.

ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در قطر در دو نوع AC و DC راه اندازی می شوند. الشارشانی این می گوید که بین 7 تا 8 ساعت طول می کشد تا خودروهای الکتریکی از طریق ایستگاه های شارژ AC نصب شده در مناطق مسکونی به طور کامل شارژ شوند. وی همچنین گفت: شارژ خودروهای برقی از طریق ایستگاه های شارژ سریع و هوشمند DC که کهرما در نزدیکی استادیوم های محل برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2022، پمپ بنزین، ایستگاه های مترو و سایر اماکن عمومی نصب کرده است، بین 30 تا 40 دقیقه زمان می برد. .