فناوری جدید لوموس امکان ساخت عینک های واقعیت افزوده شبیه عینک های معمولی را فراهم می کند


Lumus یک شرکت اپتیک واقعیت افزوده (AR) است که متخصص در فناوری انعکاس دو بعدی است. این برند آخرین نسل از معماری نمایشگر خود را در نمایشگاه CES 2023 لاس وگاس ارائه کرده است.

واقعیت افزوده در واقع برای ترکیب اطلاعات دیجیتال با محیط دنیای واقعی برای ارائه یک تجربه پیشرفته ایجاد شده است، اما این زمینه هنوز تاثیر زیادی در بازار مصرف کننده اصلی نداشته است. بله گروبمنمدیرعامل Lumus می‌گوید دلیل اینکه فناوری AR مورد توجه قرار نگرفته است این است که عینک‌های واقعیت افزوده باید هم کاربردی و هم از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر باشند و این دقیقاً همان چیزی است که شرکت او قصد انجام آن را دارد. این برند با فناوری جدید خود به نام Z-Lens، ظاهر و عملکرد یک محصول واقعیت افزوده را برای کمک به رشد صنعت با حذف موانع ورود و هموار کردن راه برای پذیرش گسترده مصرف‌کنندگان، هماهنگ کرده است.

به گفته لوموس، فناوری 2D Z-Lens آن، عینک‌های AR کوچک‌تر و سبک‌تر را قادر می‌سازد که کیفیت تصویر بالاتر، وضوح بیشتر و روشنایی مناسب در فضای باز را ارائه می‌دهند.

در حال حاضر شرکت های مختلفی از جمله متا، گوگل و اپل در بازار واقعیت افزوده وجود دارند که همگی در حال تولید محصولاتی هستند که در صورت موفقیت در چند سال آینده نحوه تعامل ما با دنیای اطراف را کاملاً تغییر خواهند داد.

لوموس که در سال 2000 تأسیس شد، مجموعه‌ای از پتنت‌ها را بر روی فناوری‌های واقعیت افزوده خود به ثبت رسانده است که شامل یک میکروپروژکتور و مجموعه‌ای از آینه‌های بازتابنده است که تصویر را در محورهای X و Y گسترش می‌دهند و از این رو به اصطلاح دو بعدی می‌شوند. این فناوری زمانی که پروژکتور کوچک در شقیقه قاب عینک قرار می گیرد، میدان دید قابل استفاده ای ایجاد می کند. رویکرد مورد استفاده توسط WaveOptics از موجبرهای پراشی استفاده می کند که معمولاً نور را از یک میکرو پروژکتور عمود بر موجبر تزریق می کنند.

دیوید گلدمنمعاون بازاریابی لوموس مزایای فناوری موجبر موج بازتابی شرکتش را توضیح داد:

کارشناسان خارجی تایید کرده اند که روشنایی و کارایی باتری های ما سه تا 10 برابر بهتر از راه حل های رقبا است. موجبرهای بازتابنده Lumus نه تنها روشن تر هستند، بلکه برای دستیابی به این سطح از روشنایی به باتری بسیار کمتری نیاز دارند. یکی دیگر از زمینه هایی که لوموس با رقبای خود متفاوت است، یکنواختی رنگ است. این بدان معنی است که موجبرهای ما، بر خلاف نمونه های رقیب، نیازی به شکستن و سرهم کردن مجدد ندارند. موجبرهای تک ما از آینه استفاده می کنند تا رنگ واقعی را مستقیماً به چشم کاربر منعکس کنند. اکثر موجبرهای موجود برای دستیابی به RGB برای طیف رنگی کامل به دو تا سه موجبر در هر چشم نیاز دارند.دیوید گلدمن

اولین محصولات واقعیت افزوده با فناوری Lumus در زمینه های نظامی و پزشکی استفاده می شود، اما لنوو در هدست ThinkReality A6 خود نیز از فناوری های این شرکت استفاده کرده است. محصولی با هدف بازار بزرگ مصرف کنندگان عادی.

فناوری پرچمدار فعلی لوموس، Maximus، از یک میکرو پروژکتور LCoS استفاده می کند و میدان دید 50 درجه، نسبت تصویر 1:1، وضوح 2048 x 2048 پیکسل، رنگ کامل و بیش از 4000 نیت روشنایی در هر واحد LED نوری را ارائه می دهد. . این ویژگی ها برای استفاده در فضای باز کافی به نظر می رسند و بنابراین نیازی به شعله ور شدن لنز ندارند.