فعال برجسته بازار بیت کوین: پول در حال مرگ است


در حالی که اقتصاد جهانی به بهبود وضعیت قبل از اپیدمی کرونا ادامه می دهد، نگرانی در مورد اثرات تورم بر زندگی مردم در حال افزایش است. در نتیجه این وضعیت، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان تحت فشار قرار گرفته‌اند تا با هدف مهار تورم و حفظ ثبات اقتصادی، نرخ‌های بهره را افزایش دهند.

مایکل سیلوریکی از بنیانگذاران Microstrategy در مصاحبه ای جدید درباره بیت کوین، تورم اقتصادی، کتیبه های ترتیبی و آینده پول صحبت کرده اند. این میلیاردر آمریکایی مدعی شد که ناکامی های اخیر ارزی نشان می دهد که «پول در حال مرگ است». نقره می‌گوید که این امر در مورد دلار آمریکا نیز صدق می‌کند، که قوی‌ترین ارز در جهان محسوب می‌شود.

مایکل سیلور در میان سخنان خود به شاخص قیمت مصرف کننده اشاره کرد که نشان می دهد نرخ تورم سالانه آمریکا 4.9 درصد است. به گفته سیلور، تورم پولی دلار آمریکا بسیار بالاتر از پنج دلار است زیرا “شاخص قیمت مصرف کننده کمترین عدد تورمی است که توسط دولت تایید شده است، نه بالاترین.”

به گفته مایکل سیلور، تورم پولی ارزهای ضعیف تر از دلار بیشتر است و دامنه آن از 20٪ تا 100٪ است. دولت ها در سراسر جهان با بحران اعتماد به ارزها و بانک ها دست و پنجه نرم می کنند. در نتیجه این وضعیت، مصرف کنندگان نیز به مرور زمان به ارزهای فیات بی اعتماد می شوند.

مایکل سیلور می‌گوید: «پس پول در حال مرگ است. پول به وضوح در ونزوئلا و آرژانتین در حال مرگ است و این وضعیت را می توان در سایر نقاط جهان حتی در ایالات متحده و اروپای غربی مشاهده کرد.

به نوشتن از فینبولد، سیلور معتقد است که علاوه بر ارزهای فیات، دارایی های کالایی نیز نفوذ خود را از دست خواهند داد. وی از هزینه های قابل توجهی که مردم برای جابه جایی اقلامی مانند طلا، روغن، اموال، اوراق بهادار و حتی تابلو متحمل می شوند، یاد کرد.

سیلور بیت کوین را یک “کالای واقعی” می داند زیرا دیجیتالی و کمیاب است. بیت کوین به معامله گران اجازه می دهد تا میلیون ها دلار را به هر نقطه از جهان منتقل کنند.