فعال بازار کریپتو: قیمت بیت کوین به 10 میلیون دلار می رسد


آدام بکمدیرعامل Blockstream معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان نیمه ششم در سال 2032 به 10 میلیون دلار خواهد رسید، البته به شرطی که فناوری لایه 2 این ارز دیجیتال و زیرساخت کیف پول ها بهبود یابد.

بلک که یکی از توسعه دهندگان نرم افزار بیت کوین کور به حساب می آید و بیش از نیم میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، می گوید از سال 2013، قیمت بیت کوین به طور متوسط ​​سالانه دو برابر شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند، در حدود 9 سال دیگر. ما شاهد قیمت 10 میلیون دلار برای هر واحد بیت کوین خواهیم بود و ارزش بازار این ارز دیجیتال 200 تریلیون دلار خواهد بود.

آدام بک می‌گوید: «فکر می‌کنم در دو نیمه آینده چیزهای جالبی رخ خواهد داد. البته ما زمان زیادی برای توسعه فناوری نداریم.» به گفته مدیر عامل Blockstream، احتمالاً برای رسیدن به قیمت 10 میلیون دلاری بیت کوین به زنجیره های جانبی بیشتری نیاز خواهیم داشت.

آدام بک در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر گفت که استفاده از بیت کوین هنوز زیاد نیست و در حال حاضر تنها یک تا دو درصد از جمعیت جهان شروع به استفاده از این ارز دیجیتال کرده اند. او پیش بینی کرد که سرمایه گذاران بیشتری شروع به ذخیره بیت کوین در کیف پول های سرد خواهند کرد.

مدیر عامل Blockstream معتقد است که با گذشت زمان، افراد بیشتری به بیت کوین توجه خواهند کرد. او می‌گوید در آینده‌ای نه چندان دور، ساکنان کشورهای پرتورم احتمالاً به سمت بیت کوین هجوم خواهند آورد.

آدام بک معتقد است که فعالان صنعت کریپتو در کسب درآمد از بیت کوین شکست خورده اند. او می گوید که بیت کوین ممکن است در حوزه وام مسکن استفاده شود، جایی که ملک می تواند به عنوان وثیقه و بیت کوین به عنوان بهره استفاده شود.