فضای ابری پارس پاک; امن ترین بستر ذخیره سازی ابری


اهمیت خرید فضای ابری چیست؟ در عصر دیجیتال، یافتن بستری امن برای ذخیره اطلاعات یکی از مشکلات مهمی است که با آن روبرو هستیم. ارائه دهندگان خدمات ابری همیشه سعی می کنند فضای مناسبی را فراهم کنند تا بتوانید به راحتی به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و داده های بیشتری را بدون نگرانی از فضا ذخیره کنید.

قبل از استفاده از فناوری ابری، اطلاعات در محیط هایی مانند درایوهای فلش، سی دی و هاردهای اکسترنال ذخیره و جمع آوری می شد. علاوه بر فضای محدود، این روش های قدیمی ذخیره سازی داده ها نیاز به حضور فیزیکی برای دسترسی به داده ها داشتند. علاوه بر این به دلیل ساختار فیزیکی در معرض آسیب قرار می گرفتند و همیشه امکان از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده روی آنها وجود داشت.

هاست پارس پک، یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی ابری، خدمات متنوعی را ارائه می دهد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با فضای ذخیره سازی ابری و خدمات ابری پارس پک آشنا شوید.

مروری بر فضای ذخیره سازی ابری

همانطور که در مقاله ذخیره سازی ابری چیست؟ گفتیم که ذخیره سازی ابری بستر بسیار امن و مناسبی برای ذخیره سازی اطلاعات است. این فضا به شما کمک می کند تا بدون نیاز به دستگاه های فیزیکی مانند فلش، هارد و سی دی به اطلاعات خود در هر مکانی با اتصال به اینترنت دسترسی داشته باشید.

تضمین امنیت اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری بر عهده شرکت های ارائه دهنده خدمات ذخیره سازی ابری است. این شرکت ها به شما اطمینان می دهند که می توانید به راحتی و با خیال راحت به داده های خود در هر نقطه از جهان دسترسی داشته باشید. شرکت پارس پک با ارائه خدمات متنوع تمامی نیازهای شما را در این زمینه برطرف خواهد کرد. امنیت ابری پارس پک ضمانت این شرکت برای شماست.

مزایای فضای ابری پارس پاک

کلود استوریج

فضای ذخیره سازی ابری رابط بین دو برنامه کاربردی محلی و مبتنی بر ابر است که به کاربر کمک می کند تا اطلاعات خود را برای آنها ارسال کند و در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشد و از داده های خود استفاده کند. آنچه اکثر کاربران فضای ذخیره سازی ابری به آن نیاز دارند، یک رابط برنامه نویسی است که بر روی تمامی محصولات ابری قابل پیاده سازی باشد و از خدمات آن پشتیبانی کند و به کاربر اجازه رشد و توسعه دهد. بنابراین این موضوع برای فراهم کردن فضای بسیار امن برای کاربران بسیار مهم است. در این صورت افراد می توانند با اطمینان بیشتری در زمان و مکان مورد نظر به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

همچنین نباید فراموش کنید که دریافت اطلاعات از فضای ذخیره سازی ابری بسیار دشوارتر از دادن اطلاعات به آن است. کار با تمامی خدمات ارائه شده توسط پارس پک بسیار آسان است. اما در صورت بروز مشکل در حین استفاده از این سرویس ها می توانید به سرعت با پشتیبانی پارس پک تماس بگیرید تا مشکل خود را برطرف کند.

مزایای خرید فضای ابری

همانطور که گفتیم امروزه استفاده از ابزارهای ذخیره سازی فیزیکی محبوبیت خود را از دست داده است. زیرا از یک طرف در معرض آسیب فیزیکی و از دست دادن اطلاعات هستند و از طرف دیگر قیمت تجهیزات سخت افزاری بسیار افزایش یافته است. بنابراین استفاده از ابر برای ذخیره اطلاعات شما بسیار مقرون به صرفه و ایمن خواهد بود.

خرید فضای ذخیره سازی ابری پارس پاک

یکی دیگر از مزایای ذخیره سازی ابری این است که شما فقط برای مقدار فضای رزرو شده پرداخت می کنید. در واقع، هر زمان که به فضای بیشتری برای ذخیره اطلاعات خود نیاز داشتید، می توانید حساب خود را ارتقا دهید. بنابراین، دیگر نیازی به خرید هارد اکسترنال گران قیمت برای احتمالات آینده ندارید.

امنیت فضای ذخیره سازی ابری

هنگامی که اطلاعات شخصی خود را در اینترنت ذخیره می کنید، باید از امنیت داده های خود مطمئن باشید. دیتاسنترها این سرورها را برای دسترسی ایمن تر و آسان تر به اطلاعات مدیریت می کنند. فضای ذخیره سازی ابری باید در برابر حملات سایبری ایمن باشد. می توان گفت تمامی اطلاعات ذخیره شده در سرورهای ابری پارس پاک دارای امنیت خاصی می باشد. اعتبار امنیتی که اکثر شما با آن آشنا هستید رمز عبور است. ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری از روش های مختلفی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات کاربران خود استفاده می کنند. برخی از این روش ها عبارتند از:

تشخیص نفوذ

سیستم های ابری موفق می توانند افرادی را که می خواهند وارد شوند شناسایی کنند. وجود چندین لایه شناسایی در فضای ابری به کاربران این امکان را می دهد که از امنیت اطلاعات خود در این فضا مطمئن باشند. زیرا در اولین قدم ورود به سیستم، افراد مزاحم شناسایی می شوند.

رمزگذاری

رمزگذاری اطلاعات از دسترسی افراد غیرمجاز به آن جلوگیری می کند. فرض کنید یک مهاجم یکی از فایل های محرمانه شما را دزدیده است. تا زمانی که او کلید مخفی را نداشته باشد، دسترسی به فایل عملا غیرممکن است. در نتیجه، به این ترتیب اطلاعات شما برای کسی که کلید و رمز عبور را ندارد، بی ارزش خواهد بود.

امنیت فیزیکی

مراکز ذخیره سازی ابری بسیار امن و مطمئن هستند و از قفل اثر انگشت و نظارت 24 ساعته استفاده می کنند. لازم به ذکر است که برخی از سیستم های ذخیره سازی ابری به کاربران امکان دسترسی به کلیدهای رمزگذاری شده خود را نمی دهند. با این حال، این ویژگی برای برخی از رمزهای عبور فعال و در دسترس است.

حرف پایانی

فضای ابری پارس پک یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری در ایران است. چرا که پارس پک یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات ابری است و امروزه رویکرد این شرکت همواره این بوده است که نیازهای کاربران را در اولویت قرار دهد. بنابراین اگر قصد خرید فضای ذخیره سازی ابری و ذخیره اطلاعات خود در فضایی امن و مطمئن و رهایی از دستگاه های ذخیره سازی فیزیکی را دارید، پارس پک می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.