فضاپیمای اوریون اولین تصویر شگفت انگیز از زمین را در مسیر خود به ماه ارسال کرد


کپسول اوریون، فضاپیمای مسافربری جدید ناسا، دیروز اولین تصویر خیره کننده خود را اندکی پس از آغاز سفر 25 روزه خود به اعماق فضا ارسال کرد. این فضاپیما که در 25 نوامبر ساعت 10:17 به وقت ایران بر فراز موشک غول پیکر سامانه پرتاب فضایی (SLS) به فضا پرتاب شد، قرار است در چارچوب ماموریت آرتمیس 1 یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین به دور ماه انجام دهد.

تصویر سلفی جدید فضاپیمای اوریون و دیسک نیمه روشن زمین بیش از 9 ساعت پس از پرتاب آرتمیس 1 به دست آمد. در آن زمان، این کپسول 92000 کیلومتر از خانه فاصله داشت و تقریباً یک چهارم فاصله زمین و ماه را طی کرده بود و با سرعت نزدیک به 8800 کیلومتر در ساعت حرکت می کرد.

ساندرا جونزسخنگوی ناسا در جریان پخش زنده گفت: «این منظره از زمین که از یک فضاپیمای مسافربری ثبت شده، آخرین بار در سال 1972 در آخرین مأموریت آپولو، نزدیک به نیم قرن پیش دیده شد. این تصویر از سنگ مرمر آبی ما در سیاهی فضا اکنون نسل جدید (نسل آرتمیس) را مجذوب خود کرده است.

نمایی از زمین از منظر فضاپیمای Orain

ناسا علاوه بر تصویر سلفی، نمایی از داخل کپسول ادرار را نیز منتشر کرده است. این عکس مانکنی را نشان می دهد که روی صندلی به نام Commander Monique Campos نشسته و لباس نارنجی رنگی را که فضانوردان در پرواز بعدی خواهند پوشید را آزمایش می کند.

در داخل کپسول سخت افزار Callisto Experiment قرار دارد که با آمازون همکاری می کند تا فناوری الکسا را ​​در فضا آزمایش کند. همچنین در سمت راست تصویر یکی از پنجره های اوراین را مشاهده می کنید.

بر اساس بیانیه ناسا، دو دوربین دیگر در داخل فضاپیما قرار دارند که یکی از آنها از پنجره جلوی کپسول به بیرون و دیگری از پنجره دریچه بالایی به بیرون نگاه می کند. این دوربین پس از پرتاب پرتاب سیستم لغو پرتاب کپسول را ثبت کرده و در هنگام فرود شاهد باز شدن چتر فضاپیما خواهد بود.

فضای داخلی فضاپیمای اوریون

تصویر سلفی کپسول ادرار و برخی از قطعات آن از جمله موتور بزرگی که حرکت فضاپیما به دور ماه را تامین می کند و پنل های خورشیدی در سمت چپ تصویر را نشان می دهد. Urain در مجموع چهار پنل خورشیدی را حمل می کند که به شکل متقاطع بر روی فضاپیما نصب شده اند. در واقع این تصویر توسط دوربینی که بر روی یکی از این نمایشگرها قرار دارد ثبت شده است.

مقالات مرتبط:

دیوید ملندرزمدیر یکپارچه سازی تصاویر برنامه Orion در مرکز فضایی جانسون ناسا گفت: هر یک از چهار بال خورشیدی جبار مجهز به یک دوربین تجاری و غیر سفارشی است که برای استفاده در فضا اقتباس شده است و نمای بیرونی فضاپیما را ارائه می دهد. در هیوستون، در بیانیه ای. .

ماموریت آرتمیس 1 تمام نقاط عطف حیاتی روز پرتاب را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این فضاپیما پنج روز آینده را در مسیر خود به ماه سپری خواهد کرد و در روز دوشنبه 30 نوامبر به نزدیکترین فاصله خود خواهد رسید. سپس اوریون قبل از بازگشت به زمین چندین روز به دور ماه خواهد چرخید. سرانجام این ماموریت 25 روزه در روز یکشنبه 29 آذرماه به پایان می رسد.