فر هوشمند سامسونگ با دوربین داخلی و قابلیت تشخیص نوع غذا رونمایی شد


سامسونگ در نمایشگاه CES 2023 فر جدیدی به نام اجاق هوش مصنوعی Samsung Bespoke را معرفی کرده است که به طور خودکار نوع غذا را تشخیص می دهد و دما، زمان و حالت پخت مناسب را به کاربر پیشنهاد می کند. یکی از ویژگی های هیجان انگیز فر هوشمند سامسونگ، تشخیص مواد غذایی سوخته است. مدل های این فر که در اتحادیه اروپا به فروش می رسد قبل از سوختن غذا به کاربر هشدار می دهد.

فر هوشمند سامسونگ دارای دوربین داخلی برای پخش زنده فیلم از فرآیند پخت است

به گزارش Verge، فر دیواری سامسونگ می تواند «۸۰ نوع غذا و مواد مختلف» را از طریق دوربین داخلی خود تشخیص دهد. در صورت تمایل می توانید از صفحه نمایش لمسی هفت اینچی برای تغییر تنظیمات پخت و بررسی وضعیت غذا استفاده کنید. سامسونگ می گوید اجاق هوش مصنوعی اروپایی می تواند تا 106 نوع غذا را تشخیص دهد.

دوربین داخلی فر سامسونگ تنها برای سیستم هوش مصنوعی کاربرد ندارد. سامسونگ می‌گوید می‌توانید هنگام پختن فر، ویدیوی زنده را از داخل فر به شبکه‌های اجتماعی پخش کنید. این ویژگی برای تولیدکنندگان محتوا و سرآشپزهای حرفه ای است. دوربین تعبیه شده می تواند از غذا در مراحل مختلف پخت عکس بگیرد. همچنین می توانید از دوربین برای بررسی وضعیت پخت غذا استفاده کنید.

درب فر سامسونگ دسته ندارد و از مکانیزم فشاری استفاده می کند. اجاق AI سفارشی دارای حالت‌های پخت چندگانه از جمله سرخ کردن بدون روغن، بخارپز کردن و دو منطقه دمایی است. سامسونگ می‌گوید فر می‌تواند به Wi-Fi متصل شود تا کارهایی مانند تنظیم تایمر، گرم کردن فر قبل از پخت و پز و مشاهده ویدیوی زنده دوربین از طریق پلت فرم SmartThings Cooking انجام دهد.

جدیدترین محصولات سامسونگ در نمایشگاه CES

فر هوشمند سامسونگ در سه ماهه سوم سال 2023 در بازارهای آمریکا و اروپا عرضه می شود. قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.

فر سفارشی AI اولین فر در جهان نیست که قابلیت تشخیص نوع غذا را دارد. آون ژوئن را با چنین ویژگی قبلا دیده بودیم. شرکت های دیگری مانند بوش نیز در حال کار بر روی اجاق های هوشمند هستند.