فروش گوشی های تاشو برای اولین بار در سه ماهه چهارم سال 2022 کاهش یافت


کاهش سهم سامسونگ با ورود رقبای جدیدی مانند اوپو و هواوی

دلیل کاهش سهم سه ماهه سامسونگ در بازار را می توان به کاهش شدید 50 درصدی حجم فروش تاشو در سه ماهه چهارم سال 2022 پس از عرضه گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 در سومین فصل نسبت داد. سه ماهه 2022. همچنین عرضه سری آیفون 14 اپل در سه ماهه چهارم توجه را از گوشی تاشو سامسونگ ربود و منجر به کاهش سهم بازار این غول کره ای شد.

گلکسی زد فلیپ 4 برترین گوشی تاشو در سه ماهه چهارم سال 2022 بود که 47 درصد از گوشی های دنیا را به خود اختصاص داد. در طول سه ماهه مشابه سال گذشته، این سهم برای Galaxy Z Flip 3 بود. بنابراین، چیزی که از این روند می‌توان نتیجه گرفت این است که مردم طراحی تاشو را بیشتر ترجیح می‌دهند یا دوست دارند بیش از 1000 دلار برای یک گوشی تاشو خرج نکنند. پس از سامسونگ، هواوی در جایگاه دوم و اوپو در جایگاه سوم قرار گرفتند. پیش بینی می شود که این روند ملایم در سه ماهه جاری نیز ادامه داشته باشد و منجر به کاهش 3 درصدی فروش گوشی در سطح جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته شود.

سامسونگ با سهم 81 درصدی در سه ماهه چهارم سال 2022 برترین تامین کننده صفحه نمایش تاشو بود. این میزان در سه ماهه سوم سال 2022 کمتر از 91 درصد است. در مقابل، سهم تامین کننده چینی BOE از 4 درصد در سه ماهه سوم افزایش یافته است. در سه ماهه چهارم سال 2022 به 17 درصد رسید.