فروشگاه تجهیزات سرور آساپرداش استفاده از سرورهای اچ پی در مشاغل کوچک و بزرگ


چه مشاغلی به سرورهای HP نیاز دارند؟

همانطور که گفتیم سرورهای HP نقش غیرقابل انکاری در حفاظت از اطلاعات و داده های مهم در هنگام انجام پردازش های سنگین با سرعت بالا ایفا می کنند. با این حساب می توان گفت که هر کسب و کار کوچک و بزرگی که نشانه ای از تکنولوژی دارد و در واقع عناصری از تکنولوژی در آن دیده می شود، نیازمند استفاده از سرور است. در ادامه به طور اختصاصی انواع کسب و کارهایی که نیاز به سرور برند اچ پی دارند را بررسی می کنیم.

کار و کسب های خرد

اگرچه استفاده از سرورهای اچ پی برای مشاغل کوچک کمتر رایج است، اما استفاده از سرور فیزیکی برای مشاغل کوچک خالی از لطف نخواهد بود. کسب و کارهای کوچک با انتخاب یک سرور فیزیکی مناسب می توانند داده ها و اطلاعات مهم خود را به صورت محلی روی سرور کوچک ذخیره کرده و از امنیت این اطلاعات اطمینان حاصل کنند. از طرفی سرورهای فیزیکی این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهند که فضای ذخیره سازی خود را گسترش دهند یا در صورت نیاز اطلاعات خود را به فضای ذخیره سازی دیگری منتقل کنند.

در همین حال، استفاده از یک سرور تجاری فیزیکی برای بهره مندی از فضای قابل ارتقا هزینه بسیار کمتری نسبت به سرورهای ابری دارد. همانطور که گفتیم استفاده از سرور یک سرمایه گذاری است. کسب و کارهای کوچک می توانند با خرید سرور اچ پی سرمایه گذاری بلندمدتی داشته باشند. در ضمن نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای اجاره سرور نیست.

همانطور که می دانید تبادل اطلاعات یک اصل مهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. در واقع تمامی مشاغلی که از برنامه های فناوری اطلاعات استفاده می کنند نیاز به تبادل داده دارند. استارت آپ ها کسب و کارهایی هستند که می توانند تبادل اطلاعات را با استفاده از سرورهای HP تسهیل و تسریع کنند. استفاده از این نوع سرور به این کسب و کارهای جدید اجازه می دهد تا با افزایش تعداد بازدیدکنندگان، به توسعه پایدارتری دست یابند و تجارت خود را گسترش دهند.

کسب و کار بزرگ

قطعا کی سرور HP مزایای قابل توجهی را برای مشاغل کوچک ارائه می دهد، همچنین در مشاغل بزرگ بسیار موثر است. اغراق نیست اگر بگوییم سرورهای اچ پی ستون های فناوری تجاری بزرگ هستند. کسب‌وکارهای بزرگ می‌توانند از این نوع سرور برای دسترسی از راه دور به کارمندان خود، پردازش حجم زیادی از فایل‌ها و برنامه‌های بزرگ با سرعت و کیفیت بالا، میزبانی پایگاه‌های اطلاعاتی و ارائه منابع مقیاس‌پذیر برای رشد و گسترش کسب‌وکار استفاده کنند. عدم استفاده از سرورهای HP به عنوان مهمترین زیرساخت فناوری تجاری می تواند پروژه های تجاری بزرگ و مهم را متوقف کند.

نکته:

همانطور که گفتیم، اهمیتی ندارد که تجارت شما چقدر بزرگ باشد، زیرا همیشه می توانید یک سرور HP هوشمند متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید و از آن برای رفع نیازهای مشتری استفاده کنید. از این طریق می توانید کسب و کار خود را بهبود بخشیده و گسترش دهید. در نظر داشته باشید که این نوع سرور برای کارفرمایانی که از نظر منابع فناوری، پول و زمان محدود هستند نیز گزینه های خوبی ارائه می دهد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

استفاده از سرورهای اچ پی در امور مختلف

تا اینجا متوجه شدیم که سرورها به عنوان مهمترین زیرساخت پایگاه داده در هر شرکتی شناخته می شوند و استفاده از آنها منجر به بهینه سازی وظایف روزانه در بخش های مختلف تجاری می شود. نکته اینجاست که این سیستم ضمن اشتراک منابع و تبادل داده ها، در بسیاری از امور تجاری و عملیات روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع سرور اچ پی با توجه به نوع عملکردی که ارائه می دهد به انواع مختلفی طبقه بندی می شود. جالبتر این است که حتی مشخصات اجزای سرور نیز با توجه به عملکردی که ارائه می دهند انتخاب می شوند. در ادامه استفاده از سرورهای برند اچ پی را شرح می دهیم.

سرور میزبانی وب اچ پی همانطور که مشخص است برای میزبانی وب سایت ها و برنامه های کاربردی تحت وب استفاده می شود و این امکان را فراهم می کند که این برنامه ها از طریق اینترنت در اختیار کاربران قرار گیرد. با توجه به عملکرد تعریف شده برای این نوع سرور، انتظار می رود فضای ذخیره سازی آن بسیار بزرگ بوده و قابلیت پشتیبانی از چندین وب سایت را داشته باشد. برای دستیابی به عملکرد مطلوب در استفاده از وب سرور اچ پی، باید ظرفیت رم سرور را افزایش دهید.

این نوع سرور HP همچنین برای ذخیره فایل‌های داده و برنامه‌های کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکان تبادل و اشتراک داده‌ها را بین برنامه‌های داده و کاربران متصل به کلاینت فراهم می‌کند. این عملکرد با استفاده از ذخیره سازی متمرکز امکان پذیر شده و تمامی کاربران مجاز می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند. به منظور افزایش عملکرد سرور فایل، باید از چندین درایو قابل جابجایی استفاده کنید. همچنین باید گزینه های RAID قابل تنظیم نرم افزاری یا سخت افزاری را در نظر بگیرید.

ذخیره سازی داده ها

یکی از کاربردهای قابل توجه سرورهای اچ پی ذخیره سازی اطلاعات است. به این ترتیب از این سرور با عملکردی مشابه فایل سرور برای ذخیره، دسترسی و مدیریت داده ها، برنامه ها و سرویس های آنلاین با امنیت بالا استفاده می شود. طراحی این سرور به گونه ای است که از طریق اینترنت و شبکه های اشتراکی به داده ها در حجم های مختلف دسترسی دارد. از درایوهای ذخیره سازی قدرتمند می توان برای برآوردن نیازهای ذخیره سازی بالا در سرور استفاده کرد.

سرور ایمیل

عملکرد سرور HP را می توان در دریافت ایمیل از کاربران محلی یا فرستنده های راه دور و همچنین ارسال ایمیل های خروجی مشاهده کرد. برای اینکه بتوانید در ارائه خدمات ایمیل با استفاده از این سرویس به درستی عمل کنید، باید از چندین درایو و تجهیزات RAID سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنید.

ارائه دهندگان سرور اینترنت

خود ارائه دهندگان سرورهای اینترنتی از چندین سرور اچ پی استفاده می کنند که هر کدام یک IP مجزا دارند. در این سیستم، روتر فایل های داده را به یک سرور خاص ارسال می کند. سرور نیز پس از ذخیره داده ها پاسخ کاربر را ارسال می کند. یک سرور مجازی شده برای احراز هویت دامنه ها استفاده می شود.