عکاسی ممنوع؛ قوانین و مقررات عکاسی


بنابراین، جریان درآمد آنها ممکن است با بازتولید غیرمجاز رویدادهای ورزشی قطع شود. همچنین شرکت های تولید فیلم و اجراهای زنده نیز چنین مکانیزمی دارند. به طور کلی، قوانین کپی رایت و مالکیت معنوی در ایالات متحده بسیار سختگیرانه است.

به این ترتیب، اکثر مکان هایی که میزبان چنین رویدادهایی هستند، اجازه ضبط صدا یا تصویر از هر نوع را نمی دهند و عکاسی فقط برای استفاده شخصی با تجهیزات غیر حرفه ای امکان پذیر است.

اما در رابطه با عکاسی در موزه های داخلی، نکته ای وجود دارد که عکاسی با فلاش دوربین اغلب ممنوع است. علاوه بر این، فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای با تجهیزات نیاز به مجوز دارد و درخواست مجوزهای عکاسی معمولاً ظرف یک هفته بررسی می شود.

در مقایسه، گالری‌ها و موزه‌های هنری در ایالات متحده، به عنوان نماینده جامعه بین‌المللی، محدودیت‌های کمی برای عکاسی و فیلم‌برداری برای استفاده شخصی و غیرتجاری دارند. اما به طور کلی هر سوژه ای که در نمای باز خیابان ها، پیاده روها، پارک ها و … دیده شود بدون اجازه توسط دوربین قابل ثبت است.

2- عکاسی در فضای نیمه خصوصی و نیمه دولتی به شرط داشتن مجوز رایگان است.

طبق مقررات قانونی اداره اماکن، رستوران ها، کافی شاپ ها، تئاترها، سالن های کنسرت، سالن های ورزشی به عنوان اماکن عمومی شناخته می شوند. اما در واقع آنها نیمه خصوصی و نیمه دولتی هستند، زیرا اغلب اپراتورهای آنها دولتی نیستند و توسط اشخاص حقیقی مدیریت می شوند.