عرضه هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا به نیمه دوم سال 2023 موکول می شود.


طبق اعلامیه مینگ چی کو محموله های انبوه قطعات مورد نیاز هدست واقعیت ترکیبی اپل احتمالا در نیمه اول سال 2023 آغاز خواهد شد. اما وی معتقد است عرضه انبوه این محصول به بازار تا نیمه دوم سال آینده اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین حتی اگر اپل این دستگاه را اوایل سال آینده معرفی کند، تا نیمه دوم سال آینده عرضه نخواهد شد.

به گفته Macrumors، کنفرانس WWDC 2023 که در ماه ژوئن برگزار می شود، فرصت مناسبی برای اپل است تا اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را به همراه کیت توسعه نرم افزار (SDK) خود معرفی کند. توسعه دهندگان از این SDK برای ساخت اپلیکیشن های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده برای هدست اپل استفاده خواهند کرد.

در همین حال، مینگ چی کو قبلاً اعلام کرده بود که اپل قصد دارد ابتدا در ماه ژانویه با برگزاری یک رویداد مطبوعاتی از هدست واقعیت مجازی/واقعیت افزوده خود رونمایی کند و سپس این محصول را در سه ماهه دوم سال 2023 وارد بازار کند.

مقاله مرتبط:

کو معلوم نیست این تاخیر منجر به به تعویق افتادن رویداد ژانویه خواهد شد یا خیر. اما او خاطرنشان می کند که فاصله زیاد بین رویداد مطبوعاتی غول فناوری مستقر در کوپرتینو برای معرفی هدست واقعیت ترکیبی این شرکت و عرضه آن می تواند به فروش دستگاه آسیب برساند. انتظار می رود هدست واقعیت افزوده اپل یک محصول گران قیمت و خاص باشد. مینگچی کو پیش بینی می کند که این شرکت در سال 2023 کمتر از 500000 دستگاه از این محصول را روانه بازار کند.