عرضه مک بوک پرو 2023 “یک بار دیگر به تعویق افتاد”


اپل آخرین بار در اواخر سال 2021 مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی را با پردازنده های M1 Pro و M1 Max به روز رسانی کرد که گفته می شد مدل جدید این دو لپ تاپ در سال 2022 وارد بازار می شود اما در نهایت برنامه های اپل با تاخیر مواجه شد.

در حالی که انتظار می رفت مک بوک پرو 2023 «اوایل» امسال رونمایی شود، اکنون گزارش دیگری می گوید که تاریخ عرضه این لپ تاپ بار دیگر به تعویق افتاده است.

اپل مک بوک پرو را در سال 2021 دوباره طراحی کرد. مدل بازطراحی شده دارای صفحه نمایش ناچ است و از پورت های بیشتری استفاده می کند. بعید است که مدل های 14 اینچی و 16 اینچی مک بوک پرو 2023 از نظر ظاهری تغییر کنند. این لپ تاپ ها با پردازنده های M2 Pro و M2 Max وارد بازار خواهند شد.

به گفته دیجی تایمز، انتظار می رفت نسل جدید مک بوک پرو در ماه مارس رونمایی شود، اما لپ تاپ رده بالای اپل احتمالا دیرتر از زمان مورد انتظار به روز رسانی می شود. اگر ادعای DigiTimes صحت داشته باشد، احتمالاً مک بوک پروهای جدید را در کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC) که معمولاً در ماه ژوئن برگزار می شود، خواهیم دید. در آن زمان اپل اولین مک های مجهز به پردازنده M3 را نیز معرفی کرد.

مقالات مرتبط

طبق پیش بینی منابع آگاه، فروش مک بوک در سه ماهه اول سال 2023 کاهش شدیدی را تجربه خواهد کرد. ظاهرا اپل خود را برای کاهش 40 تا 50 درصدی فروش مک بوک نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 آماده کرده است. به طور معمول، فروش مک بوک کاهش 10 تا 20 درصدی در سه ماهه اول سال.