عجیب ترین گجت های معرفی شده در CES 2023


شرکت های مختلف در دنیای فناوری در تلاش هستند تا تجربه استفاده از هدست های واقعیت مجازی/افزوده را بهبود بخشند. تاکنون کارکردها و ویژگی های زیادی به این دستگاه ها اضافه شده است تا کاربران بتوانند تا حد امکان خود را در محیط بازی غرق کنند. این بار استارتاپ OVR محصولی را ارائه کرد که می تواند تجربه بازی را جذاب تر کند.

در نمایشگاه CES 2023، استارتاپ OVR افزونه ای را برای هدست های واقعیت مجازی معرفی کرد که می تواند رایحه های مختلف مرتبط با محیط بازی را به مشام کاربر برساند. البته این فناوری فقط مخصوص بازی نیست و می توان از آن در بخش های دیگری مانند فروش عطر استفاده کرد.

Aaron Wisniewski، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران OVR، در مصاحبه ای گفت که بو نقش مهمی در سیستم لیمبیک ما دارد که بر احساسات و رفتار تأثیر می گذارد. بنابراین افزودن رایحه به دنیای مجازی می تواند تجربه بسیار متفاوتی را برای کاربران ایجاد کند.

کاربران نه تنها می توانند حس بویایی را در حین بازی های ویدیویی یا تماشای فیلم تجربه کنند، بلکه OVR ابزاری برای ایجاد رایحه ارائه می دهد که حرفه ای ها و آماتورها را قادر می سازد عطرهای دیجیتالی بهینه شده برای محتوای دیجیتال ایجاد کنند.

آخرین کلمه

در چند روز برگزاری نمایشگاه CES 2023 شاهد محصولات متنوع زیادی بودیم که برخی از آنها توانستند توجه افراد زیادی را به خود جلب کنند.

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم برخی از محصولات معرفی شده کمی عجیب تر از سایر گزینه ها بودند، به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله تعدادی از آنها را گردآوری کنیم. در نهایت CES نشان داد که سال 2023 پر از محصولات جذاب، خلاقانه و حتی عجیب برای دنیای فناوری خواهد بود.

نظر شما در مورد CES 2023 چیست؟ به نظر شما کدام محصول می تواند عنوان «عجیب ترین» را به خود اختصاص دهد؟