عابستانی: اینستاگرام به ما پیام داد


با گذشت دو ماه از فیلتر شدن اینستاگرام، هنوز بسیاری از مسئولان از مسدود شدن این شبکه اجتماعی محبوب دفاع می کنند و معتقدند این شبکه اجتماعی باید چارچوب های آنها را بپذیرد. یکی از آنها مدافع طرح حراست است که هفته گذشته گفته بود جلسه اخیر کمیسیون مشترک مربوط به حفاظت از فضای مجازی نبوده است. اما بر اساس گزارش یکشنبه گذشته ۲۴ جلسه غیررسمی در مجلس برگزار شد که محور آن احیای طرح حفاظت بود. آنابستانی در گفت و گو با این رسانه ضمن دفاع از نظام بخشی به فضای مجازی گفت:

وقتی اینستاگرام 50 درصد پهنای باند کشور را مصرف می کند، باید فریمورک ما را بپذیرد و مطمئن باشید که آن موقع با ما سازگار خواهد شد. الان که اینستاگرام در ایران فیلتر شده به ما پیام داده اند که شرایط شما چیست؟ دوستان در وزارت ارتباطات و شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی موضوع هستند.

وی در ادامه گفت که می خواهد از تریبون ها در برابر کسانی که می خواهند خلاف قانون عمل کنند دفاع کند سیستم سازی فضای مجازی به این صورت توضیح داده شده است: «دفاع از کاربران در برابر پلتفرم ها، ساختاردهی و نظام مند کردن عملکرد خود کاربران در فضای مجازی و یک موضوع دیگر، دفاع از پلتفرم ها در برابر دیگران است که در کشور این اتفاق نیفتاد، زیرا قانون وجود ندارد و همه بر اساس آن کار می کنند. به سلیقه آنها.” این نماینده مجلس در پایان گفت: فیلترینگ برخی پلتفرم ها مانند اینستاگرام و واتس اپ ضروری است.

هنوز هیچ مسئول دیگری از جمله اعضای وزارتخانه یا شورای عالی امنیت ملی خبری در مورد پیام اینستاگرام منتشر نکرده اند و مدت هاست که وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را برای تشویق کاربران به استفاده از بسترهای داخلی به کار گرفته است.

عکس: خبر فوری