ظهور مدیاتک برای فتح بازز. ادغام پردازنده گرافیکی هوش مصنوعی انویدیا با تراشه های موبایل


به گفته دیجی‌تایمز، پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر هوش مصنوعی انویدیا احتمالا به زودی در تراشه‌های پرچم‌دار مدیاتک استفاده خواهند شد. این حرکت گام مهمی برای انویدیا است زیرا نشان می‌دهد که معماری‌های گرافیکی دسکتاپ این شرکت با تراشه‌های سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند نیز سازگار است. هدف استراتژی جدید انویدیا افزایش قدرت محاسباتی هوش مصنوعی و کمک به شرکت برای بهبود مشکلات مالی خود در سال 2022 است. ادغام پردازنده های گرافیکی تیم گرین با تراشه های Mediatek باعث بهبود عملکرد این پردازنده ها در بخش هوش مصنوعی می شود. جایی که در حال حاضر از رقیب خود یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام عقب مانده است.

به گفته GizmoChina، تراشه پرچمدار Dimensity 9200 یکی از اولین تراشه های سیستم روی تراشه است که از پردازنده های گرافیکی مبتنی بر هوش مصنوعی انویدیا برای رقابت قدرتمندتر با تراشه های پرچمدار کوالکام استفاده می کند. اگر مدیاتک بتواند عملکرد سیستم روی تراشه پرچمدار آینده خود را حتی به میزان اندکی نسبت به راه حل های کوالکام بهبود بخشد، بخشی از سهم پرچمدار را در اختیار خواهد گرفت و تعداد بیشتری از نام های بزرگ صنعت گوشی های هوشمند به تراشه های این شرکت روی خواهند آورد. آورده شده

ادغام فناوری‌های هوش مصنوعی انویدیا با تراشه‌های پرچم‌دار مدیاتک می‌تواند به نفع مصرف‌کنندگان باشد زیرا همان قدرت عملکردی هسته‌های تانسور پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX را به دنیای گوشی‌های هوشمند می‌آورد. این اقدام همچنین می تواند قابلیت های هوش مصنوعی مشابهی را برای گوشی ها به ارمغان بیاورد و باعث پیشرفت های قابل توجهی شود.

به طور کلی این خبر برای انویدیا و مدیاتک هیجان انگیز است زیرا پتانسیل کافی برای ایجاد یک تغییر بزرگ در دنیای گوشی های هوشمند را دارد. با این حال باید دید شایعات مربوط به این همکاری صحت دارد یا خیر.