ظرفیت باتری سری Galaxy S23; خبر خوب برای طرفداران سامسونگ


پس از گمانه زنی های متعدد، شایعات فراوان و مشخصات محصول فاش شده، سامسونگ طبق سنت همیشگی خود، رویداد Unpacked را برای رونمایی از جدیدترین پرچمداران گلکسی خود برگزار کرد. رویدادی مفید و مختصر که حول محور دو خانواده از محصولات می چرخد: سه گوشی هوشمند از «سری اس» و سه لپ تاپ از «سری گلکسی بوک».

حال پس از اتمام رویداد مذکور، شاهد ارائه اطلاعات تکمیلی از محصولات این غول کره ای هستیم. به طور کلی انتخاب گوشی هوشمندی که بتواند شارژدهی خوبی داشته باشد و در طول روز بدون هیچ مشکلی شما را همراهی کند، تاثیر بسیار مثبتی در تجربه کاربری خواهد داشت. متاسفانه با پیروی از روند چند سال اخیر گوشی های هوشمند، هر سه دستگاه به بهانه حفاظت از محیط زیست، آداپتور شارژ در جعبه ندارند. با این حال، بر اساس ظرفیت اسمی باتری خانواده گلکسی اس 23، می توان به بهبود عملکرد شارژ آن ها امیدوار بود.

بر اساس اطلاعات رسمی سامسونگ، انرژی استاندارد گلکسی S23 توسط یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت اسمی 3900 میلی آمپر ساعت تامین می شود. در حالی که مدل پلاس دارای یک باتری 4700 میلی آمپر ساعتی است. در واقع ظرفیت باتری هر دو گوشی نسبت به نسل قبل 200 میلی آمپر ساعت افزایش یافته است. از طرفی کره ای ها برای قدرتمندترین گوشی گلکسی جدید خود باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در نظر گرفته اند که دقیقا مشابه مدل سال گذشته است.

البته باید توجه داشت که ظرفیت باتری به تنهایی عامل تعیین کننده در شارژ نهایی نیست. این قسمت به عوامل زیادی مانند نوع و وضوح نمایشگر، تراشه، سیستم عامل و رابط کاربری و غیره بستگی دارد. بنابراین، صرف نظر از ظرفیت باتری مشابه نسل قبلی، گلکسی اس 23 اولترا همچنان می تواند عملکرد شارژ بهتری را تجربه کند.