ظاهرا Google Assistant نحوه کنترل وسایل خانه هوشمند را فراموش کرده است


اخیراً تعدادی از کاربران در کشورهای مختلف هنگام استفاده از Google Assistant برای انجام کارهایی مانند خاموش کردن لامپ های هوشمند با مشکلاتی مواجه شده اند. ظاهرا این دستیار صوتی نحوه کنترل وسایل خانه هوشمند را فراموش کرده است.

دستیار مجازی گوگل امکان کنترل لوازم خانگی هوشمند با استفاده از دستورات صوتی را ارائه می دهد، اما این قابلیت اکنون با مشکلات فنی مواجه شده و کاربران در حال حاضر نمی توانند از دستیار گوگل برای کنترل لوازم خانگی خود استفاده کنند.

در شرایط عادی با گفتن دستورات صوتی مانند Hey Google، چراغ ها را روشن کن، دستیار دیجیتال گوگل این کار را انجام می دهد و پیامی برای پیگیری درخواست کاربر ارائه می دهد. با این حال، اگر اکنون از این دستیار بخواهید این کار را انجام دهد، با پیام متاسفم، متوجه نشدم مواجه خواهید شد.

وب سایت Androidauthority مشکل دستیار صوتی Google Assistant را در کنترل لوازم خانگی هوشمند تایید کرده است و به نظر می رسد این مشکل تنها به ایالات متحده محدود نمی شود زیرا برخی از کاربران سایر کشورها نیز با همین مشکل مواجه شده اند.

خوشبختانه، به نظر می رسد که این نقص ها به کنترل دستگاه های هوشمند خانه محدود می شود، زیرا امکان استفاده از دستیار Google برای انجام کارهای دیگری مانند پاسخ دادن به سؤالات یا گفتگوهای دو طرفه وجود دارد. از طرفی احتمالا این مشکل فقط مربوط به دستیار صوتی گوگل است. هنوز هم تحت پلتفرم Google Home بدون نقص کار می کند.

احتمالاً گوگل به زودی مشکل Assistant را برطرف خواهد کرد، بنابراین اگر با این مشکل مواجه شدید نگران نباشید.