ظاهرا اپل قصد دارد در زمینه موتورهای جستجو با گوگل رقابت کند


حدود 200 نفر از تیم مهندس جستجوی اپل این شرکت را به مقصد گوگل ترک کرده اند. گفته می شود که بسیاری از این افراد قبلاً در گوگل کار کرده اند. بنابراین، به نظر می رسد مهندسان بین این دو غول فناوری در حال حرکت هستند.

ظاهرا، به ویژه، بنیانگذاران Laserlike اپل را به مقصد گوگل ترک کرده اند. یک استارت آپ جستجو که اپل در سال 2018 خرید. توسط سه مهندس جستجوی سابق گوگل تأسیس شده است، Laserlike وب سایت ها را بر اساس علایق و سابقه مرور به کاربران توصیه می کند. اپل این استارت آپ را در تلاشی برای تقویت قابلیت های جستجوی خود در Spotlight و Siri خریداری کرد.

مقاله مرتبط:

طبق گزارش iMore، سرینیواسان ونکاتاچرییکی از بنیانگذاران Laserlike، مدیر ارشد تیم جستجوی اپل شد. اگرچه اعضای این استارت آپ در چهار سال گذشته برای اپل کار کرده اند، اما به نظر می رسد که اکنون این شرکت را به مقصد گوگل ترک کرده اند. گفته می شود اپل با استفاده از قابلیت های Laserlike ویژگی های Siri و Spotlight را ارتقا خواهد داد. تیمی که شرکت را ترک کرد در حال توسعه قابلیت های جستجویی است که ممکن است رقیب گوگل باشد.

سال ها شایعه شده بود که اپل قصد دارد یک موتور جستجو برای رقابت با گوگل توسعه دهد. اما تاکنون جزئیاتی از این اقدام در دسترس نیست. گوگل همچنان سالانه حدود 15 میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند تا به عنوان موتور جستجوی پیش فرض آیفون باقی بماند.

آخرین اقدام اپل در زمینه جستجو این است که در iOS 16 دکمه جستجوی Spotlight را در پایین صفحه اصلی آیفون اضافه کرده است. اکنون به جای اینکه از بالای صفحه به پایین بکشید تا وارد Spotlight شوید، به سادگی می توانید روی Search ضربه بزنید. اگرچه این تغییر در نگاه اول بسیار کوچک به نظر می رسد، اما نشان دهنده تمایل اپل به استفاده از موتور جستجوی این شرکت برای اجرای اپلیکیشن های مختلف است.