ظاهراً ویندوز 11 مشکلاتی دارد که مایکروسافت نمی تواند آنها را برطرف کند


مایکروسافت اخیرا برای رفع برخی مشکلات موافقت کرده است ویندوز 11 هیچ راه حلی ندارد. برخی از کاربران ویندوز 10 و ویندوز 11 باگی را شناسایی کرده‌اند که مانع از راه‌اندازی یا عملکرد صحیح منوی استارت، نوار جستجوی ویندوز و برخی از برنامه‌های جهانی ویندوز (UWP) می‌شود.

به نظر می رسد مشکل ویندوز 10 و ویندوز 11 به طور همزمان به دلیل از دست دادن کلیدهای رجیستری و داده های مربوط به برنامه هایی است که با مجموعه آفیس، ویندوز و Outlook یکپارچه شده اند.

باگ های فوق برای همه کاربران پیش نمی آید، اما به نظر می رسد افراد آسیب دیده ابتدا در آپدیت ژانویه سال جاری مشکل را شناسایی کرده اند. اگر امیدوار بودید که مایکروسافت به زودی راه حلی برای رفع این باگ ها ارائه دهد، متاسفانه خبر بدی برای شما داریم.

مایکروسافت در بخش Health وب‌سایت خود اشاره می‌کند که برنامه‌های Windows Search و Universal این سیستم‌عامل ممکن است آنطور که انتظار می‌رود کار نکنند.

مانند TechRadar اشاره می کند که فقدان راه حل برای رفع مشکلات ویندوز قطعا ناامید کننده است. مایکروسافت می گوید برای کاهش اثرات این مشکل، کاربران می توانند برنامه های یکپارچه شده با Office، Outlook یا Calendar را حذف کنند.

به نظر می رسد که مایکروسافت اعتراف کرده است که به اندازه کاربران در مورد مشکلات ویندوز سردرگم است و تنها راه حل برای جلوگیری از عوارض باگ حذف برنامه ها است. این روش بسیار ضعیف به نظر می رسد زیرا مایکروسافت لیستی از برنامه های ایجاد کننده این مشکل را ارائه نمی دهد.

حذف نصب برنامه ها برای جلوگیری از مشکل قطعا راه حل ایده آلی نیست. غول فناوری مستقر در ردموند ادعا می کند که در حال کار بر روی یک وصله نرم افزاری برای ارائه راه حل بهتر است تا کاربران مجبور به حذف برنامه ها نباشند. با این حال، نگران کننده به نظر می رسد و برخی از مشکلات ویندوز 11 ظاهرا آنقدر شدید هستند که حتی مایکروسافت نیز نمی تواند آنها را به راحتی برطرف کند.

سیستم عامل هایی مانند ویندوز 11 در واقع نرم افزارهای بسیار پیچیده ای هستند که باید با ترکیب های بی شماری از سخت افزار و نرم افزار کار کنند، اما این امر مانع از آن نمی شود که شرکتی مانند مایکروسافت نتواند مشکلات سیستم عامل خود را برطرف کند.