ظاهراً اکثر مردم حاضر به پرداخت هزینه برای استفاده از ChatGPT نیستند


ChatGPT این روزها به یک موضوع داغ در اینترنت تبدیل شده است. ابزاری که مزایای استفاده از هوش مصنوعی را در اختیار عموم مردم قرار می دهد و علاوه بر آن بینگ جدید مایکروسافت نیز بر اساس قابلیت های این پروژه کار می کند. علاقه مردم به استفاده از این چت بات از زمان عرضه اولیه آن در نوامبر 2022 بسیار افزایش یافته است، به طوری که تعداد کاربران در ژانویه سال جاری به 100 میلیون نفر رسید، اما افزایش تعداد کاربران همیشه به معنای افزایش سودآوری نیست.

سام آلتمنمدیر عامل OpenAI اظهار داشت که قدرت پردازش مورد نیاز برای دریافت هر پاسخ از ChatGPT به طور متوسط ​​بین 1 تا 10 سنت هزینه دارد. او همچنین توضیح داد که شرکتش باید در آینده از ChatGPT درآمد کسب کند.

وب‌سایت Windows Central اخیراً نظرسنجی را برای تعیین اینکه آیا مردم مایل به پرداخت هزینه برای استفاده از ChatGPT هستند، انجام داده است. بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی (54.4 درصد) گفتند که برای استفاده از چت بات مذکور هزینه ای پرداخت نمی کنند. 12.53 درصد از مردم نیز گفته اند که هزینه اشتراک ماهانه آن را پرداخت می کنند و 4 درصد دیگر نیز گفته اند که تنها بر اساس میزان استفاده از چت بات پرداخت می کنند.

یکی از استراتژی‌های امیدوارکننده‌تر می‌تواند ادغام ChatGPT در مایکروسافت 365 باشد. 29 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی فوق اظهار داشتند که برای استفاده از ChatGPT اشتراک Microsoft 365 را خریداری می‌کنند.

مایکروسافت در سال 2019 حدود یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد و اوایل سال جاری از سرمایه گذاری جدید چند میلیارد دلاری در استارتاپ هوش مصنوعی خبر داد. Bing جدید و مرورگر جدید Edge از فناوری ChatGPT و OpenAI استفاده می کنند. اگر غول نرم افزاری مستقر در ردموند و OpenAI برای ارائه خدمات مشترک با یکدیگر همکاری کنند، احتمالاً برای هر دو طرف یک برد برد خواهد بود.