طراحی مفهومی ویندوز 12 که مایکروسافت می تواند از آن ایده های جالبی بگیرد


چند ماه پیش گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه ممکن است مایکروسافت تصمیم بگیرد مانند گذشته نسخه جدیدی از ویندوز را هر سه سال یکبار منتشر کند. اگرچه غول فناوری ردموند هنوز این خبر را تایید نکرده است، اما اکنون نمونه اولیه طرح مفهومی ویندوز 12 در دسترس است که تغییرات اساسی و جالب در این سیستم عامل را نشان می دهد. د

در حالی که بسیاری از کاربران منتظر تایید یا تکذیب شایعات مربوط به نسخه ویندوز 12 از سوی شرکت مذکور هستند، برخی از کاربران دست به کار شده و ویدئوهایی از مفهوم مورد نظر خود برای نسل بعدی ویندوز منتشر کرده اند. این طرح ها به قدری زیبا به نظر می رسند که مایکروسافت بهتر است در ساخت نسخه بعدی سیستم عامل دسکتاپ خود از آنها الهام بگیرد.

نوار وظیفه مفهومی ویندوز 12

شاید بسیاری از شما به ایده های مفهومی ارائه شده توسط کاربران ویندوز توجه نکنید، اما اخیراً یک طرح مفهومی بسیار هوشمندانه و جذاب ویندوز 12 در دسترس قرار گرفته است که ممکن است نظر شما را تغییر دهد. در واقع این طرح سعی دارد ویژگی های فعلی ویندوز 11 را در نظر گرفته و ویژگی ها و ویژگی های جدیدی را در آنها اعمال کند. به عنوان مثال، در این مفهوم، ناحیه ویجت کمی پویاتر شده است و ویژگی هایی مانند پخش کننده محتوای چند رسانه ای، برنامه تقویم، سهام و آب و هوا و غیره را ارائه می دهد. طرف دیگر نوار وظیفه نیز می تواند اعلان های مختلفی از جمله اتصال دستگاه های بلوتوث را ارائه دهد.

تنظیمات سریع طراحی مفهومی ویندوز 12

مقاله مرتبط:

کانسپت ویندوز 12 همچنین دارای بخش تنظیمات سریع است که به جای طراحی، بر قابلیت استفاده تمرکز دارد. هنگامی که FlyOut را باز می کنید، دستگاه های بلوتوث موجود و شبکه های Wi-Fi بدون کلیک اضافی به کاربر نمایش داده می شوند.

مرورگر فایل مفهومی ویندوز 12

همانطور که Neowin اشاره می کند، یکی از بخش های جالب مفهوم ویندوز 11، اصلاح ابزارها و تصاویر پس زمینه سیستم عامل است. علاوه بر صفحه استاندارد ویجت های ویندوز، اکنون می توان ویجت ها را به دسکتاپ پین کرد و از یک تصویر زمینه سازگار استفاده کرد. با ظاهری ساده تر، این دسکتاپ فضای زیادی را برای شخصی سازی باقی می گذارد.

در نهایت، سازنده مفهومی ویندوز 12 با تقسیم برنامه‌ها در یک پنجره و گروه‌بندی فایل‌ها در مجموعه‌های داخلی File Explorer، یک راه جایگزین برای چند کار ارائه می‌دهد. به طور کلی، این طراحی بسیار زیبا به نظر می رسد و تعادل بسیار خوبی بین عملکرد و ظاهر ویندوز ارائه می دهد. امیدواریم مایکروسافت در توسعه نسخه های بعدی خود به جای افزودن تبلیغات مزاحم به سیستم عامل خود، ایده ها و برنامه های منتشر شده توسط کاربران خود را در نظر بگیرد. در ادامه می توانید ویدیوی این طرح مفهومی را مشاهده کنید.

در دوربین تماشا کنید