طراحی اپلیکیشن به جای ایجاد صفحه تجاری در اینستاگرام


از آنجایی که اینستاگرام بسته شد و طرح حفاظتی روی میز آمد. کسانی که در اینستاگرام فعال هستند، به مشکل خوردند که بعد از تعطیلی یا اجرای طرح حفاظت، تکلیف کسب و کار اینترنتی آنها چه خواهد شد؟ تکلیف این همه هزینه برای تبلیغات و زمان صرف شده برای توسعه صفحه اینستاگرام چه خواهد شد؟ چگونه می توانند یک روز پس از بسته شدن دوباره مشتریان وفادار خود را پیدا کنند و خدمات ارائه دهند؟

با این حال، همیشه راه حلی وجود دارد که امنیت کسب و کار شما را تضمین می کند و به شما امکان می دهد بدون هیچ نگرانی کسب و کار خود را به صورت آنلاین رشد دهید: طراحی اپلیکیشن! شما می توانید برای طراحی اپلیکیشن در تهران یا هر شهر دیگری که در آن هستید، خدمات خود را در کل کشور تبلیغ کنید و به مشتریان وفادار خود کمک کنید تا همیشه شما را در دسترس داشته باشند! جالب بود؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

مزایایی که شما را وادار می کند اپلیکیشن را در اسرع وقت طراحی کنید

ابتدا اجازه دهید شما را با مزایای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار خود آشنا کنیم تا بهتر متوجه شوید که چگونه طراحی و ساخت اپلیکیشن می تواند کسب و کار اینترنتی شما را از دو مرحله ورشکستگی نجات دهد!

طراحی اپلیکیشن یک روش تضمینی برای ارتباط مستمر با مشتریان، به دور از فیلتر و حفاظت است! روزی را در نظر بگیرید که از خواب بیدار می‌شوید و متوجه می‌شوید که اینستاگرام بسته شده یا اصلاً طرح امنیتی اجرا شده است و با هیچ فیلترینگی به دنیای مشتریان وفادار اینستاگرام خود دسترسی ندارید.

الفبا

حال چگونه می توانید مشتریان خود را دوباره پیدا کنید و آنها را در یک صفحه جمع آوری کنید تا خدمات و محصولات خود را به آنها نشان دهید؟ چند سال طول می کشد؟ قیمت آن چند است

اگر نه قبل از وقوع همه این بلایای پیش بینی نشده طراحی اپلیکیشن آن را جدی بگیرید و به مشتریان خود نشان دهید که با وجود اینترنت داخلی می توانند ارتباط خود را با شما حفظ کنند، شما می توانید تجارت اینترنتی و هزینه های صرف شده در این بستر را حفظ کنید.

اعتماد بیشتر مشتری به کسی که اپلیکیشن را دارد

کلاهبرداری های فروش اینترنتی و کلاهبرداری های اینستاگرام باعث شد تا مشتریان از همان ابتدا از خرید از هر صفحه ای تردید کنند. در نظر داشته باشید که اپلیکیشن ها بیشتر از یک صفحه اینستاگرام می توانند اعتماد کاربران را جلب کنند و این تصور را به آنها القا کنند که از مجموعه ای مطمئن خرید می کنند. زیرا اعتبار هزینه دارد و امروزه مشتریان این را به خوبی درک می کنند.

فرآیند خرید سریعتر و آسان تر برای فروشنده و خریدار

با طراحی اپلیکیشن دیگر نیازی نیست در دایرکت ها پرسه بزنید و شماره کارت را وارد کنید و شناسه واریزی ها را چک کنید! مشتری برای اطلاع از قیمت محصولات نیازی به ارسال پیام و دریافت شماره کارت و ارسال رسید ندارد! فرآیند خرید در یک پلتفرم امن انجام می شود و همه چیز بسیار سریعتر و حرفه ای تر از آنچه در اینستاگرام تجربه کرده اید انجام می شود. حتی تصمیم گیری برای مشتری آسانتر می شود و وقتی اطلاعات محصول یا خدمات خود را به طور کامل در اپلیکیشن قرار دهید، دیگر سوالی برای او باقی نمی ماند.

در دسترس قرار دادن اطلاعات و ویدیوهای بیشتر محصول در اختیار بازدیدکنندگان

با طراحی اپلیکیشن دست شما برای ارائه تصاویر و توضیحات و فیلم های مرتبط با محصولات بازتر می شود. همچنین می توانید توضیحات مختلف ویدئویی را در قسمت معرفی هر محصول در اپلیکیشن قرار دهید تا مخاطبان به بهترین نحو از آن استفاده کنند.

دقیقاً مانند اینستاگرام در برنامه خود عمل کنید

اگر حتی با وجود خطرات فیلتر و محدودیت های اینستاگرام، باز هم از آن سیر نمی شوید و به ظاهر آن عادت کرده اید، یک ایده بسیار جالب و کاربردی وجود دارد که می تواند کار شما را آسان کند: طراحی اپلیکیشنی مشابه اینستاگرام ! در این نوع اپلیکیشن طراحی به گونه ای انجام می شود که گویی صفحه اینستاگرام شما در مقابل مشتری قرار دارد و حتی می توانید لینک پست اینستاگرام خود را در معرفی هر محصول در اپلیکیشن قرار دهید.

اهمیت داشتن اپلیکیشن موبایل برای معرفی برند شما

اکثر کسب و کارهای پرفروش و قدرتمند طراحی اپلیکیشن را بسیار جدی گرفته اند. زیرا هدف آنها برقراری ارتباط نزدیک با مشتری و تسخیر ذهن اوست. در واقع نصب اپلیکیشن روی موبایل به معنای افزایش ارتباط شما با مخاطب هدف است!

طراحی اپلیکیشن در تهران به شما کمک می کند تا میزان بازخورد کاربران را بسنجید و با کمک اپلیکیشن های موبایل می توانید نظرسنجی مفیدی انجام دهید و به کاربر این فرصت را بدهید که آزادانه نظرات مثبت و منفی خود را بیان کند.

به کمک اپلیکیشن ها می توانید بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود را پیاده سازی کنید و توجه مخاطبان را به برند به بهترین شکل ممکن جلب کنید. به عنوان مثال، می توانید اخبار مربوط به موضوعات مرتبط را منتشر کنید یا اطلاعیه های مختلفی ارسال کنید.

با طراحی اپلیکیشن همیشه جلوی چشم مشتریان باشید

همانطور که می دانید هر فرد حداقل سه ساعت در روز را با تلفن همراه خود می گذراند و برنامه های خود را در منوهای گوشی مرور می کند. اگر برنامه کسب و کار شما در منو باشد، یک بار آن را باز می کند و در معرض خدمات و محصولات جدیدی قرار می گیرد که شما باید ارائه دهید. در واقع با طراحی اپلیکیشن این فرصت را به مشتری می دهید که همیشه شما را به یاد داشته باشد!

اعلان ارسال کنید و از آن لذت ببرید

یکی از مهم ترین مزایای اپلیکیشن این است که می توانید بدون داشتن ایمیل یا شماره تلفن مشتری، نوتیفیکیشن ارسال کنید و او را از محصولات و خدمات جدید خود مطلع کنید. حتی می توانید با پیشنهادات و تخفیف های مختلف او را غافلگیر کنید و او را تشویق به خرید محصولات شما کنید! البته مراقب باشید آنقدر اعلان ارسال نکنید که در نهایت برنامه شما به طور کلی حذف شود! تا حد امکان مفید باشید.

جستجو و فیلترها

در واقع اگر محصولات زیادی داشته باشید و آنها را در صفحه اینستاگرام خود عرضه کنید، آنها را گیج خواهید کرد و در نهایت ممکن است از خرید منصرف شوند! اما در اپلیکیشن می توانید با استفاده از فیلترهای مختلف به صورت مفید و حرفه ای به او کمک کنید تا محصول مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن پیدا کند. در واقع مشتریان با قرار دادن قابلیت جستجو و فیلتر در اپلیکیشن می توانند محصول مورد نظر خود را با فیلترها توصیف کرده و آن را جستجو کنند.

اینها از جمله مزایایی است که با طراحی اپلیکیشن به عنوان جایگزین صفحه اینستاگرام در اختیار شما قرار می گیرد. در ادامه به نکاتی برای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارها اشاره می کنیم.

الفبا

نکات مهمی که در طراحی اپلیکیشن جایگزین صفحه اینستاگرام باید در نظر بگیرید

تعیین استراتژی مناسب

قبل از انجام هر کاری، باید استراتژی خود را مشخص کنید. هدف شما از طراحی اپلیکیشن دقیقا چیست؟ چگونه می توانید محصولات و خدمات خود را در آن عرضه کنید؟ شما باید مخاطبان هدف را به بهترین نحو بشناسید و طراحی اپلیکیشن را با توجه به شخصیت مشتری پیش ببرید.

ثبت نام آسان و سریع

در قسمت ثبت نام اپلیکیشن فقط باید از فیلدهای مهم استفاده شود. فیلدهای غیر ضروری منجر به سردرگمی کاربر و امتناع از تکمیل آن می شود. قسمت هایی که چندان مهم نیستند را باید در رفرنس بعدی یا در قسمت تکمیل اطلاعات کاربری بخواهید تا مشتری به دلیل خستگی یا احساس عدم امنیت اپلیکیشن را ترک نکند یا حتی آن را حذف نکند.

یک رابط کاربری حرفه ای ایجاد کنید

شما باید تمام تلاش خود را در طراحی اپلیکیشن به کار بگیرید تا کاربر احساس خوشایندی داشته باشد. محیط اپلیکیشن باید ساده و قابل فهم باشد و مشتری بتواند بدون گذراندن آموزش خاصی با اپلیکیشن کار کند و از قسمت های مختلف آن بهره مند شود. همچنین، برنامه باید برای نمایش در دستگاه های مختلف تلفن همراه و تبلت بهینه شود.

این از بررسی طراحی اپلیکیشن به جای صرف وقت و هزینه برای ساخت و تبلیغ صفحه در اینستاگرام است که در این شرایط هیچ اعتباری ندارد! پیشنهاد ما این است که در مورد مزایای طراحی اپلیکیشن به جای اینستاگرام بیشتر بخوانید و زمان و پول خود را روی پلتفرم قابل اعتمادتری سرمایه گذاری کنید.