صندل قدیمی و رنگ و رو رفته استیو جابز بیش از 200 هزار دلار فروخته شد


کفش راحتی استیو جابز، بنیانگذار فقید اپل در روزهای اولیه کار شرکت کوپرتینویی از آن استفاده کرد و در حراجی به قیمت باورنکردنی 218750 دلار فروخته شد. با پرداخت این مبلغ خریدار صندل استیو جابز به نسخه مجازی 360 درجه آن در قالب دسترسی NFT

توسط The Verge، صندل های استیو جابز بیرکن استاک آریزونا تولید کرده بود و در دهه های 1970 و 1980 از آن استفاده کرد. یعنی همان دورانی که اپل شروع به کار کرد. گفته می شود که استیو جابز، مدیر املاک و مستغلات، این صندل را از سطل زباله بیرون آورده است.

صندل های استیو جابز از نمای بالا

انتظار می رفت صندل های استیو جابز بین 60000 تا 80000 دلار فروخته شود. اما در نهایت قیمت خرید بسیار بالاتر بود. در صفحه حراج صندل های استیو جابز نوشته شده است: «این صندل ها بارها استفاده شده است. اما آنها هنوز دست نخورده به نظر می رسند.”

مقالات مرتبط:

هویت فردی که 218750 دلار برای صندل های استیو جابز پرداخت کرده است مشخص نیست. اما گفته می شود که او پیشنهاد خود را در کافه هارد راک در میدان تایمز نیویورک ثبت کرده است. صندل استیو جابز قبل از فروش در حراجی در چندین نمایشگاه از جمله نمایشگاه مبلمان میلان در ایتالیا به نمایش گذاشته شد.

در سال 2012، یادداشت دست نویس استیو جابز و یک مادربرد رایانه Apple One در حراجی به قیمت 400000 دلار فروخته شد. سال گذشته، نمونه اولیه دستگاهی به نام VideoPad که استیو جابز آن را لغو کرد، به قیمت 14000 دلار فروخته شد.