صفحه نمایش اپل واچ اولترا دوباره بزرگتر می شود. حاشیه کمتر یا جثه بزرگتر؟


اپل واچ اولترا در حال حاضر به عنوان بزرگترین ساعت هوشمند اپل شناخته می شود، اما این احتمال وجود دارد که ابعاد مدل های بعدی این محصول دوباره افزایش یابد. گزارش جدید به دست آمده از منابع زنجیره تامین این شرکت نشان می دهد که اپل واچ اولترا 2024 با صفحه نمایش 2.1 اینچی در حال توسعه است. بنابراین اپل می تواند این تغییر را با دو رویکرد ایجاد کند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

به گزارش 9to5Mac، ظاهرا اپل قصد دارد از نمایشگرهای microLED در نسل بعدی اپل واچ اولترا استفاده کند و سپس از این پنل در محصولات دیگر نیز استفاده کند. با این حال، یک نکته مهم در مورد ابعاد صفحه نمایش نسل بعدی اپل واچ اولترا وجود دارد.

احتمالا اپل تصمیم دارد اندازه صفحه نمایش اپل واچ اولترا را 10 درصد نسبت به مدل فعلی این محصول افزایش دهد. در حال حاضر اپل واچ اولترا از صفحه نمایش 1.93 اینچی استفاده می کند که در واقع بزرگتر از سایر ساعت های هوشمند این شرکت است. بدین ترتیب مدل بعدی محصول مذکور می تواند به صفحه نمایش 2.1 اینچی مجهز شود.

از آنجایی که هزینه تولید پنل های میکرو ال ای دی بسیار بالاست و استفاده از این نوع نمایشگر در ساعت های هوشمند تفاوت قابل توجهی با پنل های OLED نخواهد داشت، بنابراین توسعه فناوری میکرو ال ای دی اپل به دلیل پتانسیل بالای آن برای استفاده در طیف وسیعی است. محصولات غول فناوری مستقر در کوپرتینو می‌تواند از این نوع پنل‌ها در دستگاه‌هایی از ساعت‌های هوشمند گرفته تا هدست‌های واقعیت مجازی و گوشی‌های هوشمند و غیره استفاده کند.

لازم به ذکر است که تحلیلگر معروف جف پو او همچنین ماه گذشته اعلام کرد که مدل 2024 اپل واچ اولترا با صفحه نمایش بزرگتر از مدل فعلی عرضه خواهد شد.

حال سوال مهم این است که اپل چگونه قصد دارد اندازه صفحه نمایش اپل واچ اولترا را افزایش دهد؟ این شرکت می تواند ضخامت قاب های اطراف صفحه نمایش را کاهش دهد یا از بدنه بزرگ تری استفاده کند.

شاید اپل از هر دو روش فوق به صورت ترکیبی استفاده کند اما به نظر می رسد روش اصلی کاهش ضخامت لبه های نمایشگر اپل واچ اولترا باشد. قاب نسل فعلی این محصول 49 میلی متر است که باعث می شود برخی افراد نتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. از طرفی حاشیه های صفحه نمایش این محصول نسبت به دیگر مدل های اپل واچ بیشتر است.