صرافی بایننس به نقض قوانین ایالات متحده متهم شد


کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شکایت جدیدی علیه بایننس و یکی از بنیانگذاران این بورس بزرگ به ثبت رساند. چانگ پنگ ژائو (معروف به CZ) ثبت نام کرده است. به عنوان خبرگزاری CNBC می نویسد، این شکایت توسط یکی از مدیران ارشد سابق بایننس به نام ساموئل لیم همچنین شامل ادعاهای CFTC مبنی بر اینکه بایننس به طور فعال کاربران ایالات متحده را فریب داده و قوانین خود را نقض کرده است.

شکایت جدید ممکن است عملیات تجاری Binance را مختل کند. تحلیلگران می گویند بایننس باید برای شکایت های بیشتر از سوی تنظیم کننده های ایالات متحده آماده شود. علاوه بر جریمه، CFTC از دادگاه خواسته است تا تجارت و ثبت نام در Binance را ممنوع کند.

CFTC ادعا کرده است که بایننس، ژائو و لیم هشت ماده کلیدی قانون بورس کالا را نقض کرده اند، از جمله قانونی که بیان می کند سازمان هایی مانند بایننس موظف به کشف و جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند. منابع آگاه می گویند که علاوه بر ایالات متحده، بایننس نیز اقداماتی مشابه آنچه CFTC در چین ادعا کرده است، انجام داده است.

CFTC می گوید چانگ پنگ ژائو به طور هدفمند اقداماتی را برای مخفی نگه داشتن موقعیت شعب مختلف بایننس انجام داده است. به گفته این کمیسیون، بایننس یک سری برنامه های ویژه را در اختیار کاربران VIP خود قرار داده است که هویت و محل سکونت خود را می دانند. بایننس به کاربران VIP این امکان را داده است که در صورت تعقیب سازمان‌های مجری قانون یا مسدود شدن دارایی‌هایشان، هر آنچه را که دارند از پلتفرم ارزهای دیجیتال خارج کنند.

ساعاتی پس از ثبت شکایت، مدیرعامل بایننس در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که آنچه CFTC ادعا می‌کند بیانگر تمام حقیقت نیست و بایننس بارها با آژانس‌های مجری قانون آمریکا و بین‌المللی همکاری کرده است. چانگ پنگ ژائو می‌گوید که از ابتدای سال ۲۰۲۳، بایننس بیش از ۱۶۰ میلیون دلار دارایی را تحت دستور مستقیم سازمان‌های مجری قانون مسدود کرده است.