صدور “اخطار رسمی” اتحادیه اروپا؛ قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن در آستانه فروپاشی است؟


به گزارش پولیتیکو، اتحادیه اروپا یک هشدار رسمی ضد تراست ارسال کرده است که بر قرارداد 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد تمرکز دارد.

جزئیات این پرونده هنوز منتشر نشده است، اما پولیتیکو می نویسد که اتحادیه اروپا در «بیانیه اعتراض» دلایل متعددی را توضیح داد که چرا «قرارداد مورد بحث ممکن است رقابت عادلانه در بازار بازی های ویدیویی را تهدید کند».

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای که برای رسانه ها ارسال شد، گفت: “ما متعهد به یافتن راه حلی برای پیشبرد این قرارداد هستیم.” ما با دقت به نگرانی های کمیسیون اروپا گوش می دهیم و مطمئن هستیم که می توانیم این نگرانی ها را برطرف کنیم. “

کمیسیون اروپا، بازوی اجرای ضد تراست اتحادیه اروپا، در اواخر سال گذشته یک “تحقیق عمیق” را برای بررسی قرارداد 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت با Activision آغاز کرد.

مارگارت وستاگرمعاون اجرایی سیاست رقابت کمیسیون اروپا می گوید، اروپا در تلاش است تا از از دست دادن رقابت در صنعت بازی های رایانه شخصی و کنسول ها جلوگیری کند.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده شکایتی علیه مایکروسافت برای جلوگیری از این معامله تنظیم کرده است. مایکروسافت بارها اعلام کرده است که خرید اکتیویژن تاثیر منفی بر صنعت بازی نخواهد داشت، اما سونی به هیچ وجه با این ادعا موافق نیست. سونی معتقد است که در صورت بسته شدن این معامله، Call of Duty به یک بازی انحصاری برای کنسول های مایکروسافت تبدیل خواهد شد.