صدا و سیما: از هر پلتفرمی که خلاف قانون باشد شکایت خواهیم کرد


مدیر عامل آپارات شب گذشته در صفحه شخصی خود در توییتر از صدور و ابلاغ حکم کیفری جدیدش با شکایت سد و سیما از آپارات خبر داد. وی در این باره نوشت: در دوران توقیف رسانه ای هستیم، هدف ریشه کن کردن است. امروز حکم کیفری جدید من صادر و با شکایت شاکی همیشگی سازمان صدا و سیما ابلاغ شد. آپارات.» حکمی که در آن مسئولیت مطالب رادیویی و تلویزیونی که کاربران در سایت آپارات بارگذاری می کنند به عهده مدیر سایت است.

پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما، امروز در گفت وگو با ایسنا، درباره علت شکایت سید و سما از پلتفرم آپارات، گفت: اداره حقوقی ما نه تنها از آپارات، بلکه از هر حوزه ای که تخلف کند، شکایت می کند. وی همچنین به حق کپی رایت و پخش اشاره کرد و ادامه داد:

برای دفاع از حق خود، شکایتی را علیه برخی از پلتفرم‌هایی که حق نشر و حق پخش را رعایت نمی‌کنند یا برخلاف قانون عمل می‌کنند، تنظیم می‌کنیم. البته شکایت ما اولین بار نیست و هر گاه مصلحت سازمان صدا و سیما بر خلاف قانون نادیده گرفته شود، شکایت می کنند و مرجع صالح قضایی به شکایت رسیدگی می کند و ما نیز تابع قانون هستیم.

شهریور سال گذشته از محکومیت مدیرکل سایت آپارات به دلیل انتشار و پخش آثار متعلق به سازمان صدا و سیما در فضای مجازی خبر داده بود. سید و سیما در توضیح این ماجرا به خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیر سازمان و تضعیف جایگاه سید و سیما اشاره کردند.