شیائومی 13 پرو با گواهینامه رسمی مقاومت در برابر آب عرضه خواهد شد


شیائومی 13 پرو در تاریخ 20 دسامبر به طور رسمی معرفی می شود، امسال نیز این گوشی با رنگ سبز فانتزی جدید عرضه می شود و از طراحی دوربین به روز شده بهره می برد. نکته جالب دیگر در مورد این محصول این است که در نهایت با گواهی IP رسمی عرضه خواهد شد. این شرکت در ویدئویی در Weibo فاش کرد که پرچمدار بعدی خود در برابر آب و گرد و غبار مقاوم خواهد بود. ضمناً دوربین دستگاه مذکور در هر محیطی می تواند کار کند و مثلاً امکان عکاسی از شب پرستاره را برای شما فراهم می کند; قابلیتی که در شیائومی 12 پرو وجود ندارد.

بر اساس گزارش GSMArena، کمیسیون بین المللی الکتروتکنیکی (IEC) باید رتبه IP را تایید کند، در غیر این صورت نمی توان محصولی را از نظر قانونی به عنوان مقاوم در برابر آب تبلیغ کرد. گوشی های مقرون به صرفه شیائومی دارای رتبه رسمی IP53 هستند، به این معنی که دستگاه تا حدودی در برابر گرد و غبار سبک و پاشش آب محافظت می شود. انتظار داریم شیائومی 13 پرو مانند پرچمدار فعلی این شرکت یعنی شیائومی 12 اس اولترا با گواهی IP68 عرضه شود که به این معنی است که حتی در شرایط سخت تر در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم خواهد بود.

مقاله مرتبط:

همانطور که گفته شد، Xiaomi 13 Pro در رنگ سبز جدید نیز موجود است. انتظار می رود شیائومی این گوشی را در بسته بندی ویژه به همراه ساعت هوشمند Watch S2 و هدفون Buds 4 Pro عرضه کند.