شیائومی 13 اولترا احتمالا با همان دوربین اصلی نسل قبلی عرضه خواهد شد


طبق گزارش های متعدد، انتظار داریم شیائومی 13 اولترا به عنوان پرچمدار بعدی شیائومی در ماه های آینده رسما معرفی شود. حال شایعه ای جدید حاکی از آن است که دوربین اصلی این گوشی از همان سنسور 50 مگاپیکسلی دوربین اصلی شیائومی 12 اس اولترا استفاده خواهد کرد.

ماه گذشته سری 13 شیائومی در چین در دو نسخه معمولی و پرو معرفی شد و انتظار می رود در ماه های آینده شیائومی 13 اولترا نیز به این خانواده اضافه شود. متاسفانه به نظر می رسد که سخت افزار این گوشی در مقایسه با آن تغییر چندانی نخواهد داشت.

فاش کننده معروف اخبار فناوری Ice Universe اعلام کرده است که دوربین اصلی شیائومی 13 اولترا به سنسور 1 اینچی سونی IMX989 مجهز خواهد شد. اگر نام این سنسور برای شما آشنا به نظر می رسد، اشتباه نمی کنید. زیرا دوربین اصلی Xiaomi 12S Ultra و Xiaomi 13 Pro نیز دقیقاً از همان سنسور استفاده می کنند.

به هر حال IMX989 در حال حاضر یکی از جذاب ترین و قدرتمندترین حسگرهای CMOS برای گوشی های هوشمند است و استفاده از آن در دوربین اصلی شیائومی 13 اولترا به هیچ وجه ناامید کننده نخواهد بود؛ زیرا انتظار می رود اکثر پرچمداران 2023 چینی به همین سنسور مجهز شوند.

به نظر می رسد سنسور دوربین اصلی Xiaomi 13 Ultra در مقایسه با Xiaomi 12S Ultra بدون تغییر باقی بماند. اما طبق گفته NotebookCheck، پرچمدار بعدی غول فناوری چینی به لنزهای ارتقا یافته مجهز خواهد شد. کیفیت لنز یکی از عوامل موثر بر کیفیت تصاویر و فیلم های ثبت شده با دوربین گوشی هوشمند است و شیائومی می تواند از آن در کنار نرم افزار بهبود یافته برای افزایش کیفیت تصاویر گوشی پرچمدار آینده خود استفاده کند. طبق برخی گزارش ها، شیائومی 13 اولترا به دوربین زوم ارتقا یافته نیز مجهز خواهد شد.