شیائومی برخی از ویژگی های رابط کاربری MIUI 14 را منتشر کرد


شیائومی معرفی MIUI 14 را در مراسم رونمایی از سری Xiaomi 13 تایید کرد. این کنفرانس قرار بود در آذرماه برگزار شود. اما متاسفانه اکنون به تعویق افتاده است. در هر صورت شرکت مذکور قبل از برگزاری کنفرانس برخی از ویژگی های جدیدترین نرم افزار خود را به نمایش گذاشته است.

چند روز پیش، شیائومی برنامه دسترسی زودهنگام MIUI 14 را آغاز کرد. بدین ترتیب، افراد شرکت کننده در این پروژه این امکان را خواهند داشت که نرم افزار جدید را در حضور عموم مردم امتحان کنند. پس از آن، این شرکت اکنون برخی از ویژگی های نرم افزار را فاش کرده است. علاوه بر این، فاش شده است که نسخه جدید MIUI با کد “Project Razor” شناخته می شود.

به گفته شیائومی، MIUI 14 قصد دارد “حداقل سیستم عامل، حداقل استفاده از حافظه و حداقل برنامه های غیر قابل نصب” را ارائه دهد. مدیر عامل این شرکت قبلاً اشاره کرده است که MIUI 14 “کارآمدترین و سبک ترین سیستم عامل موبایل پرچمدار” خواهد بود.

شیائومی اعلام کرد که MIUI 14 حافظه ذخیره سازی کمتری مصرف می کند. به عبارت دقیق تر، حجم حافظه آن نسبت به نسل قبلی 23 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، رابط کاربری MIUI 14 حافظه را به طور موثر تخصیص می دهد. همچنین، استفاده از حافظه برنامه ها و سرویس های سیستم را به شدت کنترل خواهد کرد.

مقاله مرتبط:

در نهایت، MIUI 14 به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های سیستمی بیشتری را نسبت به قبل حذف کنند. به غیر از شماره گیر، مخاطبین، پیام ها، تنظیمات، مرورگر، دوربین، مدیر فایل و استپر برنامه، کاربران می توانند سایر برنامه های سیستم را حذف کنند. این بدان معناست که حتی می توانید ساعت، آب و هوا، گالری و غیره را حذف کنید.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این تغییرات در نسخه جهانی MIUI 14 در دسترس خواهد بود. امیدواریم شیائومی ویژگی های بیشتری را برای همه بازارها ارائه دهد.