شیائومی بالاخره گوشی های پرچمدار خود را به USB 3.2 مجهز می کند؟


تلفن‌ها و تبلت‌های شیائومی اغلب خرید خوبی هستند زیرا سخت‌افزار مناسبی را با قیمت پایین‌تری نسبت به رقبا ارائه می‌دهند. البته، قیمت کمتر همیشه به معنای تجربه بهتر نیست. گاهی اوقات شیائومی برای کاهش هزینه های تولید حاضر است دستگاه خود را به آخرین استانداردهای بازار تجهیز نکند.

یکی از مواردی که مورد انتقاد قرار گرفته، تاکید ویژه شیائومی بر استفاده از استاندارد 23 ساله USB 2.0 در گوشی های پرچمدار است. در حال حاضر دستگاه های رده بالایی مانند Xiaomi 13 Pro و Xiaomi 12S Ultra به این استاندارد مجهز شده اند. Gizmochina می گوید که شیائومی تصمیم گرفته است از USB 3.2 در چهار دستگاه پرچمدار بعدی خود استفاده کند.

طبق حساب کاربری Digital Chat Station در شبکه اجتماعی Weibo، شیائومی علاوه بر استفاده از نسخه مدرن‌تر استاندارد USB در Xiaomi 13 Ultra، Xiaomi Pad 6، Xiaomi Pad 6 Pro و Xiaomi Mix Fold 3، قصد دارد از شارژ USB PD نیز پشتیبانی کند. استاندارد سامسونگ از سال 2020 گوشی های پرچمدار خود را به USB 3.2 مجهز کرده است و ویوو سال گذشته از این استاندارد در Vivo X80 Pro استفاده کرد. USB 3.2 نسخه های مختلفی دارد. مشخص نیست که شیائومی از کدام نسخه در دستگاه های خود استفاده می کند.

پشتیبانی از استاندارد USB PD باعث می شود دستگاه های شیائومی با شارژرهای بیشتری سازگار شوند. به احتمال زیاد، شیائومی در نسل جدید گوشی ها و تبلت های خود به سراغ استانداردهای شارژ سریع تری خواهد رفت.