شیائومی احتمالاً ساعت هوشمندی با سیستم عامل Wear OS خواهد ساخت


به لطف محصولاتی مانند Galaxy Watch 4، Galaxy Watch 5 و Google Pixel Watch، ساعت‌های مبتنی بر سیستم عامل Wear بار دیگر خریدی عالی هستند. نسل جدید ساعت های مجهز به Wear OS تجربه کاربری، عملکرد و عمر باتری بسیار بهتری نسبت به قبل دارند.

شیائومی که تجربه چندین ساله در بازار گجت های پوشیدنی را دارد، با توجه به موفقیت پلتفرم Wear OS، قصد دارد ساعت جدیدی بر اساس این سیستم عامل تولید کند. مجله اندروید پلیس در گزارشی اختصاصی چنین ادعایی را مطرح کرده است. شیائومی سال هاست که دستبند و ساعت هوشمند با سیستم عامل خاص خود تولید می کند.

دستبندهای Miband محبوب ترین پوشیدنی های شیائومی در بازارهای خارج از چین هستند. با این حال، این شرکت معروف چینی گاهی اوقات ساعت های هوشمند را در بازارهای بین المللی نیز عرضه می کند. این شرکت به تازگی ساعت هوشمند شیائومی S1 Pro را در نمایشگاه MWC بارسلون معرفی کرده است.

از آنجایی که ساعت های شیائومی مبتنی بر Wear OS نیستند، به فروشگاه Google Play دسترسی ندارند. گوگل پلی میزبان واچ فیس ها و اپلیکیشن های بسیاری است و کاربران ساعت شیائومی از این مزایا بی بهره هستند.

در همین رابطه، منابع آگاه می گویند که شیائومی در حال کار بر روی ساعت هوشمند جدیدی است که از سیستم عامل Wear OS 3 استفاده می کند. این ساعت به مجموعه کامل اپلیکیشن ها و سرویس های نرم افزاری گوگل دسترسی خواهد داشت. مدیریت ساعت جدید شیائومی نیز مانند ساعت های قبلی این شرکت احتمالا از طریق اپلیکیشن Mi Fitness (یا Xiaomi Wear) انجام خواهد شد.

ساعت چینی جدید که از Wear OS 3 استفاده می کند، همچنان عضوی از خانواده ساعت شیائومی خواهد بود. در حال حاضر مشخصات فنی و عمر باتری ساعت جدید شیائومی اعلام نشده است. همچنین از قیمت و تاریخ عرضه محصول اطلاعی نداریم. این ساعت قبل از پایان سال 2023 وارد بازار خواهد شد.

سامسونگ و گوگل در حال حاضر بر بازار ساعت های Wear OS 3 تسلط دارند. شرکت های دیگری مانند دیزل و فسیل نیز ساعت هایی با این سیستم عامل عرضه کرده اند. ورود شیائومی به این بازار در نهایت به نفع مشتریان خواهد بود.