شکل 01 معرفی شد. یک ربات انسان نما برای ساختن دنیای جدیدی در سیارات دیگر


TechCrunch می نویسد که تیم Figure متشکل از مهندسان سابق Boston Dynamics، Tesla، Apple، IHMC و Cruise است. بنیانگذار Figure می گوید که او و اعضای تیمش در تلاش هستند تا با استفاده از هوش مصنوعی و صنعت رباتیک آینده بهتری برای بشریت ایجاد کنند. Adcock مهندسان Figure را در زمینه هوش مصنوعی، رباتیک و سیستم های مکانیکی “بهترین در جهان” می داند.

به گفته Adcock، پس از دو دهه تحقیق و توسعه، اکنون در نقطه‌ای هستیم که می‌توانیم ربات‌ها را تجاری کنیم: «بسیاری از اعضای تیم ما مدت‌هاست که رویای این موضوع را در سر می‌پرورانند.

اولین ربات انسان نما فیگور که نسخه پیش تولید آن در اواخر سال 2022 تکمیل شد، اکنون در حال آزمایش است. این ربات با نام شکل 01 در تصاویر رندر شده دیده شده و نمونه واقعی آن را ندیده ایم. تسلا با رونمایی از ربات انسان نما، رویکرد مشابهی را در پیش گرفت.

Adcock می گوید که شکل 01 در خط مقدم همه ربات های انسان نمای الکترومکانیکی در تاریخ خواهد بود. استارت آپ فیگور نیز کار روی نسل دوم این ربات را آغاز کرده است. ربات جدید “با امکانات کامل” و اختصاص داده شده به عملیات تجاری خواهد بود.

در حال حاضر، ربات Figure بر روی کارهای مختلفی تمرکز دارد که معمولاً توسط کارگران انسانی انجام می شود. این ربات در انبار، فرآیند لجستیک، تولید و خرده فروشی استفاده خواهد شد، با این حال، هدف نهایی Figure تولید یک ربات همه کاره است.

Adcock می گوید که ربات انسان نما این شرکت در نهایت می تواند علاوه بر کارهای صنعتی در زمینه هایی مانند مراقبت از سالمندان، ساختن دنیاهای جدید در سیارات دیگر و حتی کمک به افراد در خانه استفاده شود. البته این ربات در فاز اول تنها به مصارف صنعتی مانند حضور در خط تولید، حمل و نقل و تدارکات و انبارداری خواهد پرداخت. در این مناطق کمبود نیروی کار به شدت احساس می شود.

در حال حاضر مشخصات دقیقی در مورد قد و وزن ربات انسان نما فیگور اعلام نشده است.