شنای سوئدی سگ های روباتیک چینی؛ هیجان انگیز و ترسناک


Unitree سازنده رباتیک مستقر در چین از یک ربات چهار پا شبیه سگ جدید رونمایی کرده است که به طور شگفت انگیزی می تواند حرکت شنای سوئدی را انجام دهد.

سگ های رباتیک یکی از جدیدترین اختراعات دست بشر هستند و در سال های اخیر بارها خبرساز شده اند. این ربات ها مانند همتایان واقعی خود در تلاش هستند تا به دوستان انسان تبدیل شوند. شرکت های رباتیک این سگ ها را برای انجام کارهای مختلف تولید می کنند. ویدئوهای ربات های رقصنده چیز جدیدی نیستند، اما این اولین بار است که ربات های سگ مانند را در حال شنا می بینیم.

Onetree تنها شرکت تولید کننده سگ های رباتیک نیست. Boston Dynamics، یک شرکت مشهور آمریکایی، یکی از بازیگران اصلی در صنعت رباتیک است. این شرکت رباتی به نام Spot دارد که با اختلاف قابل توجهی بهترین ربات سگ مانند دنیاست.

به گزارش Interesting Engineering، سگ رباتیک شرکت یونتری که با نام Go1 شناخته می شود، برخلاف اسپات رنگ های پر زرق و برقی ندارد و فقط در مدل رنگ نقره ای موجود است. Go1 چندین ویژگی جالب دارد که در دل کاربران جای می گیرد.

یونتری می گوید سگ روباتیک Go1 مجهز به پنج دوربین چشم ماهی با قابلیت تشخیص صحنه است. این دوربین ها با همکاری سیستم هوش مصنوعی ربات، عملکردی برابر با ۲۰ دوربین RealSense اینتل دارند.

ربات Go1 مجهز به یک سیستم هوشمند ویژه مبتنی بر موقعیت یابی برداری بی سیم است تا همیشه در دید محیطی انسان باشد. به این ترتیب، اگر با ربات به جایی می روید، لازم نیست مدام روی از دست ندادن Go1 تمرکز کنید. این ربات توانایی عبور از موانع را در حین راه رفتن دارد. اگر محیط خیلی پیچیده است، می توانید ساده ترین مسیر را برای ربات تعریف کنید.

Uontri ادعا می کند که اتصالات Go1 با استفاده از فناوری های اختصاصی تولید می شوند. این فناوری های نامشخص ایجاد مفاصل قدرتمند و سبک وزن را امکان پذیر می کند. ربات Go1 می تواند حداکثر وزن پنج کیلوگرم را تحمل کند. Go1 همچنین دارای یک سیستم اتلاف حرارت پیشرفته برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد است.

مقالات مرتبط

سگ رباتیک Go1 می تواند با سرعت 17 کیلومتر در ساعت حرکت کند و در سه مدل با بودجه های مختلف موجود است. ارزان ترین مدل، Go1 Air، تنها به یک دوربین مجهز شده و قیمتی معادل 2700 دلار دارد. مدل دوم که Go1 Pro نام دارد از پنج دوربین بهره می برد و قیمتی معادل 3500 دلار دارد.

برای کسانی که قصد دارند ربات خود را به مکان های مختلف ببرند و از آن به روش های متنوع تری استفاده کنند، یونتری مدل Go1 Edu را در دسترس قرار می دهد. این مدل از شبکه 4G پشتیبانی می کند، دارای رادار است و می توان از طریق زبان برنامه نویسی پایتون دستورات جدیدی برای آن تعریف کرد. قیمت مدل Edu اعلام نشده است.