شرکت های مخابراتی تمایلی به شرکت در نمایشگاه تلکام ندارند


فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران در یادداشتی که در سیتنا منتشر کرد، به عدم تمایل شرکت ها برای حضور در نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات (تلکام) اشاره کرد و اعلام کرد: قبل از دریافت مطالبات شرکت های تولیدی و خدماتی تکنسین مهندسی مخابرات از شرکت مخابرات ایران دلیلی برای صرف هزینه برای حضور در این نمایشگاه وجود ندارد.

به این ترتیب به نظر می رسد پس از لغو بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ، به دلیل کناره گیری تعدادی از شرکت های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اکنون یکی دیگر از نمایشگاه های مهم در این حوزه نتوانسته است فعالان را تشویق کند. مراجعه كردن.

رستگار سه دلیل برای عدم تمایل شرکت ها به حضور در این نمایشگاه بین المللی برشمرد که از یک سو به مشکلات مالی و چالش های توسعه این حوزه مربوط می شود و از سوی دیگر به کمبود تقاضا برای شرکت ها اشاره می کند. ‘ محصولات و خدمات. عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران این سه عامل را اینگونه تشریح کرده است:

عزم جدی برای توسعه شبکه های مخابراتی وجود ندارد، چرا که مدتی است شاهد برگزاری مناقصه در حد برنامه های توسعه نبوده ایم. تضمین کمی در پرداخت وجود دارد. شرکت های تولیدی نمی توانند ریسک بیشتری را متحمل شوند. طرف تقاضا چندان خریدار نیست و قطعا بازدید جدی از نمایشگاه نخواهند داشت.

در عین حال برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات، مخابرات و اطلاع رسانی با عدم استقبال شرکت ها و عدم تمایل آنها به حضور مواجه شده است که به گفته فرامرز روستاگر دلیل عدم تمایل آنها به حضور علی رغم رکود در مشاغل مخابراتی و عدم پرداخت مطالبات شرکت های مختلف در این حوزه. وی در این نمایشگاه دانسته و اظهار داشته است: با وجود رکود در کسب و کارهای مخابراتی به دلیل توسعه اندک شبکه های ارتباطی و همچنین تاخیر زیاد شرکت مخابرات ایران در پرداخت مطالبات شرکت های تولیدی، شرکت های سازنده دلسوز به دستاوردهای بسیار خوبی دست یافته اند. در زمینه تحقیق و توسعه و همچنین صنعتی سازی دارای فناوری های پیشرفته مخابراتی است.

وی در ادامه اظهار داشت: اگرچه این نمایشگاه می توانست فرصتی برای ارائه این دستاوردها باشد، اما دلایل ذکر شده باعث شد تا فعالان این حوزه تمایلی به حضور در تلکام نداشته باشند. بنابراین به نظر می رسد بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی تلکام که قرار است از 9 دی ماه تا 11 بهمن 1401 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود، با استقبال خوبی از سوی مهندسی مخابرات و مخابرات کشور مواجه نشود. شرکت های تولیدی.