شبکه 6G چین به رکورد انتقال داده بی سیم 100 گیگابیت در ثانیه دست یافته است


شبکه های بی سیم با سرعت بسیار بالایی در حال توسعه هستند و اگرچه بسیاری از مناطق در سراسر جهان هنوز تحت سرویس هستند 5G هنوز در دسترس نیست، اما محققان در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی در توسعه 6G داشته اند. چین به سرمایه گذاری هنگفت در فناوری های جدید معروف است و اکنون شرکتی به نام شماره 25 در این کشور به نقطه عطف بسیار مهمی در روند توسعه شبکه 6G رسیده و رکورد انتقال داده های بی سیم 100 گیگابیت بر ثانیه را به ثبت رسانده است.

موسسه شماره 25 چین برای اولین بار انتقال داده های بی سیم در سطح فرکانس تراهرتز را اعلام کرد. این توسعه می تواند راه را برای توسعه شبکه های 6G سریعتر و کارآمدتر هموار کند.

با افزایش تقاضا برای راه حل های ارتباطی سریعتر، ما به باندهای فرکانس بالاتری نیاز داریم. ارتباط تراهرتز فناوری بسیار پیشرفته ای است که می تواند پهنای باند مورد نیاز برای انتقال سریع اطلاعات را فراهم کند و همین ویژگی آن را به یکی از اجزای مهم شبکه های 6G تبدیل می کند. مانند GizmoChina می نویسد: شبکه های فیبر نوری استاندارد با چالش هایی مانند هزینه های بالا، زمان طولانی برای پیاده سازی و استقرار و عدم انعطاف پذیری مواجه هستند. انتظار می رود فناوری بی سیم در آینده به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گیرد و بیش از 62 درصد از ایستگاه های پایه جهان تا سال 2023 از آن استفاده کنند.

دستاورد موسسه شماره 25 چین در ارتباطات تراهرتز شامل استفاده از آنتن های پیشرفته طراحی شده برای حداکثر استفاده از پهنای باند است. این توسعه می تواند کاربردهای مختلفی از جمله انتقال سریع داده با پهنای باند کوتاه برد و همچنین انتقال داده با سرعت بسیار بالا بین دستگاه های اکتشاف فضایی داشته باشد. این روش ارتباطی همچنین دارای قابلیت های مورد نیاز برای کمک به اکتشافات اعماق فضا و توسعه فضاپیماهای جدید است.