شاید سامسونگ تنها مدل اولترا سری گلکسی اس 23 را به خنک کننده محفظه بخار مجهز کند


ظاهرا در بین مدل های سری گلکسی اس 23 سامسونگ، مدل اولترا نسبت به نسخه استاندارد و پلاس این پرچمداران عملکرد بهتری در مدیریت دما خواهد داشت زیرا طبق شایعه جدید این مدل رده بالا با خنک کننده محفظه بخار عرضه خواهد شد. سیستم، در حالی که دو مدل دیگر احتمالاً از راه حل استفاده نخواهند کرد.

گلکسی اس 22 اولترا نیز با سیستم خنک کننده محفظه بخار روانه بازار شد و به گفته افشاگر OreXDA، انتظار می رود نسل بعدی این محصول یعنی گلکسی اس 23 اولترا نیز با همین ویژگی عرضه شود. چیزی که سامسونگ هنوز به آن اشاره نکرده است، سطح پیشرفت های انجام شده در نسل جدید این راه حل خنک کننده است. حال ممکن است این سوال در ذهن کاربران ایجاد شود که آیا غول فناوری کره جنوبی می تواند پرچمدار رده بالای بعدی خود را با سیستم خنک کننده قدرتمندتر با عملکرد بهتر نسبت به مدل فعلی این گوشی عرضه کند یا خیر؟

به گزارش Wccftech، سامسونگ با هدف کاهش هزینه ها، مدل استاندارد و پلاس گلکسی اس 23 را بدون سیستم محفظه بخار عرضه خواهد کرد. البته گفته می شود این دو مدل از راهکارهای دیگری برای کنترل و مدیریت گرما نیز بهره خواهند برد، اما شاید مدل استاندارد این گوشی ها به طور کامل و بدون سیستم خنک کننده خاص عرضه شود. OreXDA به نحوه استفاده نسخه معمولی این محصولات برای خنک نگه داشتن سیستم روی تراشه (SoC) و سایر اجزای داخلی در صورت نداشتن هیت سینک اشاره نکرد.

مقاله مرتبط:

انتظار می رود که سامسونگ از ترکیب فویل گرافیتی و شاسی برای کاهش دمای مدل استاندارد گلکسی S23 استفاده کند. نمی دانیم این روش چقدر در کنترل دما موثر خواهد بود، بنابراین باید منتظر اخبار تکمیلی در این مورد باشیم.

شایعه شده است که هر سه مدل گلکسی اس 23 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 اورکلاک شده عرضه می شوند. علاوه بر این، طبق شایعات، هر سه گوشی مذکور مانند آیفون 14 از اتصال ماهواره ای پشتیبانی خواهند کرد، اما علاوه بر امکان ارسال و دریافت پیامک، امکان برقراری تماس با مراکز خدمات اورژانس نیز در این محصولات

با توجه به اینکه اسنپدراگون 8 نسل 2 بر اساس فرآیند 4 نانومتری TSMC تولید می‌شود، مصرف انرژی تراشه بسیار کارآمد است، بنابراین اگر سامسونگ به‌روزرسانی‌های انحصاری‌تری را برای گلکسی اس 23 اولترا ارائه کند، چندان نگران نخواهیم بود.