شاید سامسونگ به شما اجازه دهد ساعت هوشمند و هدفون این برند را خودتان تعمیر کنید


سامسونگ درخواست علامت تجاری جدیدی را برای یک اپلیکیشن گوشی هوشمند به نام Self Repair Assist در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت کرده است. این موضوع اولین بار توسط وب سایت SamMobile اعلام شد و توضیحات آن در زیر آمده است:

نرم افزار کاربردی رایانه شخصی برای تلفن های همراه برای نصب و نگهداری ساعت های هوشمند، تبلت ها، گوشی های هوشمند و ایرباد.

بر اساس متن بالا، به نظر می رسد که سامسونگ ممکن است در حال برنامه ریزی برای گسترش برنامه تعمیرات خانه خود به ساعت های هوشمند و هدفون های خود در آینده باشد. برنامه تعمیرات خانه غول فناوری کره جنوبی در حال حاضر تنها به گوشی ها و تبلت های منتخب از جمله سری گلکسی اس 20، گلکسی اس 21 و گلکسی تب اس 7 پلاس محدود شده است.

به گزارش AndroidAuthority، علاوه بر احتمال اضافه شدن دستگاه های بیشتری به برنامه تعمیرات خانه سامسونگ، به نظر می رسد این شرکت به همکاری خود با iFixit نیز پایان دهد. همانطور که احتمالا می دانید، iFixit در حال حاضر راهنمای تعمیر دستگاه های سامسونگ را ارائه می دهد و همچنین قطعات اصلی را برای جایگزینی قطعات آسیب دیده به مشتریان این شرکت کره ای می فروشد. به عبارت دیگر، ممکن است مجبور شوید برای تعمیر محصول سامسونگ خود به iFixit اعتماد کنید.

البته آنچه گفته شد فقط یک حدس است. شرکت ها همیشه درخواست های مختلفی را برای ثبت علامت تجاری ارسال می کنند، در حالی که فقط برخی از آنها به عنوان محصولات واقعی ارائه می شوند. باید منتظر بمانیم تا ببینیم سامسونگ چه تغییراتی در برنامه تعمیرات خانه خود ایجاد خواهد کرد.