شاید سامسونگ با همکاری Iridium اتصال ماهواره ای را به سری گلکسی S23 اضافه کند


ظاهرا سامسونگ قصد دارد با همکاری شرکت Iridium که در زمینه ارتباطات ماهواره ای فعال است، قابلیت انتقال داده هایی مانند پیامک و تصاویر کم حجم از طریق ماهواره را به گوشی های رده بالای خود اضافه کند.

سامسونگ در حال آماده شدن برای معرفی ویژگی ارتباط ماهواره ای در گوشی های خانواده S23 است. قابلیتی که امکان ارسال پیامک و تصاویر کوچک با سرعت چند صد کیلوبیت بر ثانیه از طریق ماهواره را فراهم خواهد کرد.

به گزارش گیزموچینا، غول فناوری کره جنوبی در دو سال گذشته تلاش های زیادی برای غلبه بر چالش های ارائه فناوری ارتباطات ماهواره ای در گوشی های هوشمند خود انجام داده است. بر اساس گزارش ها، این شرکت برای ارائه فناوری مذکور با ایریدیوم، یک شرکت کهنه کار ارتباطات ماهواره ای در ایالات متحده شریک خواهد شد. ایریدیوم با استفاده از 66 ماهواره ارتباطی خود در مدار پایین زمین، خدمات ارتباط صوتی و داده ای را در مناطقی که دسترسی به اینترنت و شبکه های تلفن همراه وجود ندارد، ارائه کرده است.

مقاله مرتبط:

فعال کردن انتقال صدا و داده با سرعت بالا از طریق ماهواره به یک آنتن بزرگ (RF) نیاز دارد، اما این احتمالا آخرین تغییری است که مردم انتظار دارند در تلفن های مدرن ببینند، بنابراین بزرگترین چالش ساخت آنتنی است که ابعاد بسیار کوچکی داشته باشد و بتوان از آن استفاده کرد. روی بدنه کوچک گوشی های هوشمند به نظر می رسد سامسونگ مدتی است که روی این مشکل کار کرده است.

علاوه بر این، فناوری ترکیب مودم های ارتباطی گوشی های هوشمند با مودم های ماهواره ای برای پردازش داده های دیجیتال تا حد زیادی تکامل یافته است. سامسونگ اما هنوز جزئیاتی در مورد این ویژگی ارائه نکرده است.

همانطور که گفته شد، هواوی و اپل در حال حاضر اتصال ماهواره‌ای را در جدیدترین گوشی‌های پرچمدار خود ارائه می‌کنند. دارندگان آیفون 14 در ایالات متحده و کانادا می توانند از این ویژگی برای تماس با خدمات اضطراری در مکان هایی که دسترسی به اینترنت یا شبکه تلفن همراه وجود ندارد، استفاده کنند. شرکت کوپرتینویی می گوید که ارسال پیام از طریق این روش در شرایط ایده آل و با دید مستقیم به آسمان و افق حدود 15 ثانیه طول می کشد. این شرکت همچنین اشاره کرده است که اگر زیر پوشش درختان یا شاخ و برگ هستید، ارسال پیام مذکور به روش ماهواره ای حدود یک دقیقه یا حتی بیشتر زمان می برد.