شارژ نسل بعدی گوشی تاشو هواوی با فناوری باتری پیشرفته بهبود یافته است


هوآوی احتمالاً پیشرفت‌های بزرگی در زمینه باتری داشته است و گفته می‌شود که باتری گوشی تاشوی آینده این شرکت احتمالاً ارتقای بزرگی دریافت خواهد کرد. به گفته ایستگاه گفتگوی دیجیتال افشاگر معروف، غول فناوری چینی از مواد آند با سیلیکون برای افزایش ظرفیت باتری Mate X3 به 5060 میلی آمپر ساعت استفاده خواهد کرد.

به گفته GizmoChina، گوشی تاشو بعدی هواوی در مقایسه با Mate X2 به صفحه نمایش بزرگتری مجهز خواهد شد و به همین دلیل باید ظرفیت شارژ آن بهبود یابد. در حال حاضر در زمینه باتری، محدودیت هایی از نظر چگالی انرژی مواد کاتدی وجود دارد، اما ظاهرا پیشرفت های هوآوی در فناوری های مرتبط با باتری، چگالی انرژی بالاتر و ظرفیت بیشتری را فراهم می کند.

باتری های آند مبتنی بر سیلیکون مورد استفاده در گوشی های هوشمند جدید هواوی با مشکلات فنی متعددی مواجه شده اند. این باتری ها دارای ضریب انبساط حجمی بالا، راندمان شارژ و دشارژ اولیه پایین و البته مقاومت بالایی هستند. این شرکت چینی از ساختارهای پوشش داده شده با کربن و لایه های چسب پلیمری انعطاف پذیر خود برای جلوگیری از مشکل انبساط و سایر چالش ها استفاده کرده است.

هواوی همچنین از فویل لیتیومی در باتری های جدید خود استفاده کرده است. تغییری که راندمان شارژ و دشارژ اولیه را تا 26 درصد افزایش می دهد. این شرکت چینی از فناوری نانولوله های کربنی در باتری های آند سیلیکونی استفاده کرده است که رسانایی باتری جدید را تا چهار برابر بهبود بخشیده و عملکرد آنها را نیز بهبود بخشیده است.

استفاده از باتری های آند با سیلیکون در گوشی تاشو بعدی هواوی ظرفیت باتری را افزایش می دهد و تراکم انرژی آن را تا 21 درصد در مقایسه با مواد آند گرافیت سنتی افزایش می دهد. این شرکت همچنین از راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای مدیریت بهینه انرژی و سیستم حفاظت امنیتی 15 لایه و مدیریت هوشمند شارژ برای ارائه بهترین عملکرد شارژ در Mate X3 استفاده کرده است.