سیم کارت دانشجویی چیست و چه کاربردی دارد؟


از زمان شیوع کرونا و غیبت مدارس، بازار سیم کارت دانش آموزی داغ شده است. برخی از والدین و دانش‌آموزان تصور می‌کردند که تنها راهی که می‌توانند از اپلیکیشن شاد استفاده کنند، خرید یکی از این سیم‌کارت‌های معروف به سیم‌کارت شاد است. اما در حقیقت این سیم کارت ها راه امنی برای دسترسی کودکان و نوجوانان 6 تا 18 ساله به اینترنت است که از ورود آنها به سایت های نامناسب جلوگیری می کند.

معروف ترین و قدیمی ترین اپراتور ارائه دهنده سیم کارت دانشجویی Companion First است. این سیم کارت ها به سیم کارت های انارستان معروف هستند. سایر اپراتورها با شماره گیری کد ussd روی سیم کارت معمولی والدین، امکان فعال سازی اینترنت کودک را فراهم می کنند.

سیم کارت های انارستانی مانند سیم کارت های بزرگسالان است. به گزارش انارستان، سیم کارت دانش آموزی تمامی امکانات مکالمه، پیامک و اینترنت پرسرعت را دارد اما به دلیل اینکه برای کودکان و نوجوانان 6 تا 18 سال است، اینترنت آن کودک پسند و بر اساس لیست سفید است. این بدان معنی است که کودکان و نوجوانان فقط می توانند به لیست سایت های انتخابی مناسب برای کودکان و نوجوانان دسترسی داشته باشند.

البته با وجود اینکه هر کاربر فقط می تواند به سایت های موجود در لیست سفید دسترسی داشته باشد، اما اگر سایت مورد نظر خود در دسترس نباشد، می تواند از اپراتور درخواست کند تا آن را به لیست سفید اضافه کند. برای این کار باید یک فرم درخواست در سایت اپراتور تکمیل کنید و آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کنید تا پس از بررسی به لیست سفید اضافه شود.

دلیل اصلی اینکه چرا بهتر است از این سیم کارت ها برای کودکان کوچک خود استفاده کنید، اطمینان از محتوای ایمن است که در دسترس کودک است. علاوه بر این امکان خرید بسته های مکالمه و اینترنت تا 35 درصد ارزانتر از سیم کارت های معمولی نیز ارزش دارد. همچنین کودکان با دریافت سیم کارت انار می توانند در محیطی امن و دلنشین به محتوای مفرح و جذاب مناسب خود بپردازند. اگر به تربیت و رشد فرزندان خود اهمیت می دهید، مقاله بهترین اپلیکیشن ها برای کودکان را از دست ندهید.

اسم سیم کارت دانشجو کیه؟

از آنجایی که دانش آموزان به سن قانونی نرسیده اند، سیم کارت دانشجویی ابتدا برای فرزند به نام یکی از والدین ثبت می شود. پس از رسیدن دانش آموز به سن قانونی، محدودیت های سیم کارت به طور کلی حذف می شود و سیم کارت دانشجویی تبدیل به یک سیم کارت معمولی می شود که امکان دسترسی به سایت ها و برنامه های فیلتر نشده را فراهم می کند.

برای تغییر مالکیت سیم کارت، دانش آموز پس از 18 سالگی می تواند با همراه داشتن شناسنامه خود به یکی از دفاتر اپراتور مراجعه و مالکیت سیم کارت را به نام خود منتقل کند.

ثبت نام رایگان سیم کارت دانشجویی

برای دریافت سیم کارت دانشجویی رایگان می توانید از طریق سایت ثبت نام اینترنتی، دفاتر خدمات مشترکین اپراتور مورد نظر و یا دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنید.

برای خرید و فعال سازی سیم کارت به کارت ملی والدین (پدر یا مادر)، شناسنامه فرزند یا نوجوان و در نهایت کد فعال سازی سیم کارت نیاز است.