سیستم عامل Orange Pi معرفی شد. یک سیستم عامل جذاب با اپلیکیشن های مختلف، بر پایه هارمونی او اس هوآوی


Orange Pi OS یک سیستم عامل متن باز است. پلتفرمی که برای بردهای توسعه سری Orange Pi، مینی پی سی و سایر دستگاه های هوشمند طراحی شده است. این پلتفرم امکان اجرای اپلیکیشن های اندروید، ویندوز و لینوکس را ارائه می دهد.

Orange PI چیست؟

Orange Pi به اجرای برنامه های مختلف کمک می کند و از سیستم عامل های دیگر (مانند اندروید) و نحوه کار آنها بهره می برد. این ویژگی ها به کاربران کمک می کند تا پروژه های مختلف را روی سیستم عامل مذکور اجرا کنند.

سیستم عامل Orange Pi مبتنی بر نسخه متن باز HarmonyOS است

Orange Pi سازگاری و پشتیبانی از دستگاه های چند ترمینال را به ارمغان می آورد که به عنوان مسیر فنی اولیه با penHarmony ساخته شده است. این سیستم عامل در مرحله بعد با فناوری لینوکس ترکیب می شود. از جمله ویژگی های پلتفرم مذکور می توان به سازگاری با چندین معماری پردازشی، اکوسیستم سخت افزاری و نرم افزاری بهتر، امنیت بالا، امکانات سفارشی سازی، راندمان بالا و مصرف کم انرژی اشاره کرد.

طبق گفته HuaweiCentral، Orange Pi را می توان در تبلت ها، پایانه های فروش، تلویزیون های هوشمند، پوشیدنی های هوشمند، دوربین های مدار بسته، سیستم های پرداخت، پایانه های سلف سرویس و موارد دیگر استفاده کرد. بدین ترتیب سیستم عامل مذکور در زمینه های مختلف از جمله سرگرمی، اداری، تولیدی، لجستیکی، آموزشی، امنیتی و غیره کاربرد دارد.

ویژگی های کلیدی Orange Pi

سیستم عامل Orange Pi

مقاله مرتبط:

یکی از بهترین ویژگی های Oragen Pi نگهداری آسان آن است. این سیستم عامل از نصب خودکار به روز رسانی ها و وصله های امنیتی، مدیریت و نگهداری از راه دور، مدیریت گرافیکی یکپارچه و ابزارهای نگهداری مانند نظارت بر سیستم، مدیر دستگاه، عملکردهای صفحه نمایش گسترده و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

امنیت یکی دیگر از ویژگی های مهم Orange Pi است. این سیستم عامل بر اساس تشخیص هویت کار می کند و ویژگی هایی مانند کنترل دسترسی، حفاظت از داده ها و نظارت بر آسیب پذیری ها را ارائه می دهد. این پلتفرم به طور جامع از داده های کاربر محافظت می کند و از ویژگی هایی مانند راه اندازی ایمن و امضای برنامه برای افزایش امنیت برنامه های کاربردی کاربر و تقویت امنیت اطلاعات حساس استفاده می کند.

سومین ویژگی مهم Oragne pi قابلیت اطمینان است. اجزای این سیستم عامل بر اساس یک هسته پایدار برای بهبود عملکرد بوت، استفاده بهینه از حافظه و سایر جنبه های مرتبط با عملکرد توسعه یافته اند. این پلتفرم همچنین از تنظیمات اضافی برای بهبود پایداری و قابلیت اطمینان سیستم پشتیبانی می کند.

Orage Pi OS در دو نسخه دیگر نیز موجود است، یکی مبتنی بر اندروید و دیگری مبتنی بر توزیع Arch Linux.