سیستم خودران مرسدس بنز در آمریکا مجوز گرفت. بدون نگاه کردن به جاده تا مقصد بازی کنید


درایو پایلوت مرسدس بنز مشابه سیستم هایی مانند سوپر کروز جنرال موتورز، بلوکروز فورد و اتوپایلوت تسلا است. این سیستم ها به راننده این امکان را می دهند که تحت شرایط خاص دست خود را از روی فرمان و پای خود را از روی پدال بردارد. در سیستم های سطح 2 از راننده خواسته می شود که دائماً به جاده نگاه کند، اما در سیستم های سطح 3 مانند Drive Pilot، راننده آزادی عمل بیشتری دارد.

طبق قوانین مرسدس بنز، راننده یک خودروی خودران سطح 3 باید چهره خود را برای دوربین های داخل کابین قابل مشاهده نگه دارد، اما می تواند به جای نگاه کردن به جاده با مسافران صحبت کند. همچنین می توانید بدون نگاه کردن به جاده از طریق سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو، بازی را تجربه کنید. سیستم مرسدس بنز به راننده اجازه چرت زدن در صندلی عقب را نمی دهد.

به غیر از تفاوت فوق، عملکرد مرسدس بنز درایو پایلوت مشابه سیستم های سطح 2 موجود در ایالات متحده است. یک خودروی مرسدس بنز به طور خودکار بر اساس ترافیک شتاب یا کاهش می یابد. همچنین خودرو بین خطوط می ماند و بین خطوط به صورت ایمن حرکت می کند.

به گفته مرسدس بنز، Drive Pilot ماشین را با حداکثر سرعت 40 مایل در ساعت (تقریبا 64 کیلومتر در ساعت) در “بخش های مناسب آزادراه ها و جاهایی که ترافیک سنگین است” می راند. این بدان معنی است که Drive Pilot احتمالا فقط در ترافیک سنگین استفاده خواهد شد.

علاوه بر دوربین ها و رادار، سیستم خودران مرسدس بنز به داده های حسگر لیدار (LiDAR) برای ایجاد مدلی سه بعدی از محیط اطراف متکی است. خودروی مرسدس بنز نیز صدای آژیر آمبولانس یا پلیس را از طریق میکروفون تشخیص می دهد.

سیستم های سطح 3 کاملاً ایمن نیستند. شرکت هایی مانند Waymo و Cruise که در زمینه خودروهای خودران تخصص دارند، قبلا گفته بودند که سیستم های سطح 3 را خطرناک می بینند.