سیستم خنک کننده سری گلکسی S23 از محدود کردن عملکرد پردازنده جلوگیری می کند


انتظار می رود که سامسونگ به زودی نسل جدید پرچمداران خود یعنی سری گلکسی اس 23 را با پیشرفت های مختلف نسبت به مدل فعلی خود معرفی کند. حال گزارش جدید نشان می دهد که این گوشی ها به سیستم خنک کننده جدید و بهبود یافته مجهز خواهند شد.

چند روز پیش اطلاعاتی در مورد سری گلکسی اس 23 در لیست بنچمارک Geekbench مشاهده شد که عملکرد نسخه اورکلاک شده اسنپدراگون 8 نسل 2 را در این گوشی ها نشان می داد. با این حال، تفاوت هایی در عملکرد پرچمداران بعدی سامسونگ در بنچمارک ذکر شده وجود دارد.

در واقع، امتیاز عملکرد این گوشی ها در تست تک هسته ای Geekbench با سایر دستگاه های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 2 مطابقت داشت. اما نمره عملکرد آنها در آزمون چند هسته ای کمتر از حد انتظار بود. با توجه به اینکه انتظار داریم غول فناوری کره ای از نسخه اورکلاک شده تراشه مذکور در پرچمداران 2023 خود استفاده کند، کسب چنین امتیازی کمی عجیب به نظر می رسد.

به گزارش Gizmochina، آخرین داده های Geekbench برای Galaxy S23 Ultra نشان می دهد که این دستگاه در تست بنچمارک چند هسته ای موفق به کسب امتیاز 5179 شده است. این بدان معناست که سامسونگ توانسته مشکل کاهش عملکرد پرچمدار بعدی خود را حل کند. گرمای بیش از حد باعث می شود که قدرت پردازش تراشه به میزان قابل توجهی کاهش یابد و اکنون افشاگری نامیده می شود احمد کویدر او در توییتر اعلام کرد که سری گلکسی اس 23 از سیستم مدیریت حرارت قدرتمندتری نسبت به مدل های قبلی استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش های قبلی، گلکسی اس 23 از سیستم خنک کننده ای استفاده خواهد کرد که عملکرد آن در مقایسه با سیستم خنک کننده گلکسی اس 22، حدود 1.6 برابر بهتر خواهد بود. به همین ترتیب، عملکرد سیستم خنک کننده گلکسی اس 23 پلاس 2.8 برابر بهتر از مدل قبلی این دستگاه خواهد بود و در نهایت عملکرد گلکسی اس 23 اولترا در مدیریت حرارت، 2.3 برابر بهتر از اس 22 اولترا خواهد بود.

گفتنی است بررسی تیرازیس فایل از گلکسی S22 و S22+ نشان داد که هنگام اجرای بازی های سنگین مانند Genshin Impact در صحنه هایی با تاثیر کم و بدون درگیری در این گوشی ها، نرخ فریم به حدود 50 فریم در ثانیه می رسد; اما به محض اینکه به محیط هایی با جزئیات و تضاد بیشتر می رسید، نرخ فریم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و به 36 فریم در ثانیه کاهش می یابد.

افزایش دمای بدن در حین بازی و سایر پردازش های سنگین یکی از مشکلات رایج در تمام تراشه های لیتوگرافی سامسونگ است که متاسفانه در اسنپدراگون 8 نسل 1 و اگزینوس 2200 نیز خود را نشان داد. اما با سیستم خنک کننده جدید سری گلکسی اس 23، انتظار می رود مشکلات کاهش سطح عملکرد پردازنده حل شود.