سومین شماره فصلنامه فناوری های مالی با موضوع اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات منتشر شد


سومین شماره فصلنامه «فناوری های مالی» با مطالعه موردی با موضوع «اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات» و پرداختن به موضوعاتی چون ارزش گذاری و قیمت گذاری نرم افزار، ملاحظات شرکت در مناقصات نرم افزار و … منتشر شد.این فصلنامه از تابستان 1401 به عنوان نشریه داخلی شرکت داتین منتشر می شود و قرار است فضایی برای گفت و گو درباره موضوعات کلیدی صنعت مالی با نگاه به امروز و آینده، روندها و تحولات جهانی در صنعت فناوری مالی و مسیر باشد. گرفته شده.

در شماره سوم فصلنامه فناوری های مالی، چندین محقق، صاحب نظر و مدیران ارشد به بررسی ابعاد مختلف اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات پرداخته اند. در این فصلنامه که بیشتر شبیه به کتاب پژوهشی است، ابتدا با رویکردی آماری، اندازه بازار فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی و سهم اقتصاد دیجیتال در ایران و سایر کشورها مشخص شده و پس از مطالعه آماری روایت وضعیت موجود، نظرات مدیران ارشد و متخصصان فناوری اطلاعات بر اساس تجربه و سابقه کاری ارائه شده است.

همچنین در این مورد دو مقوله «چالش های ورود شرکت های فناور به بورس و موضوع مالکیت و حقوق مالکیت در صنعت فناوری اطلاعات» گسترش یافته است. نگاهی ویژه و تخصصی به قیمت گذاری محصولات بانکی و عوامل مختلف مؤثر بر مناقصه و تأثیر نرخ مهاجرت، هزینه مجوز و واردات تجهیزات بر مناقصات نرم افزاری در این فصلنامه صورت گرفته است. وجود این مواد در کنار هم به کارشناسان و توسعه دهندگان کسب و کارهای نرم افزاری بینشی می دهد که چه مسائل اقتصادی را باید در ترویج فروش و توسعه محصولات فناوری در نظر بگیرند. در واقع، این شماره از فصلنامه فناوری های مالی با تمرکز بر مقوله نرم افزار، با تمرکز بر مقوله نرم افزار، قصد دارد بینشی تازه از اقتصاد خرد و کلان صنعت فناوری اطلاعات به خواننده بدهد.

علاقه مندان می توانند آخرین شماره فصلنامه فناوری مالی را از طریق این شماره دریافت کنند این لینک را دریافت کنید همچنین این فصلنامه در دو شماره قبلی خود به موضوع “کشف تخلفات و کلاهبرداری در صنعت بانکداری” و “شمولیت مالی و توانمندسازی مالی افراد جامعه” می توانید آن را در وب سایت داتین بخوانید.