سه ارز دیجیتالی که باید برای سرمایه گذاری در سال 2023 در نظر بگیرید


در سال 2021، قیمت سولانا (SOL)، جایگزین اتریوم، بیش از 11000 درصد افزایش یافت در حالی که ارز دیجیتال بازی Axie Infinity (AXS) 17000 درصد افزایش یافت. هر دو اکنون بیش از 90 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته اند. در این مقاله به بررسی سه ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2023 می پردازیم که این سه ارز شامل ارز بیت کوین اتریوم و کاردانو

برخی از علاقه مندان به کریپتو فکر می کنند که رکود بازار زمان خوبی برای خرید ارزهای دیجیتال با کیفیت با قیمت های مقرون به صرفه است. شاید حق با آنها باشد، اما درسی که در سال 2022 آموخته شد این است که اینها دارایی های پرخطری هستند. حتی پروژه های محبوب ممکن است شکست بخورند، هک شوند یا هر دو. به همین دلیل است که ما در سال آینده به ارزهای رمزپایه معتبر پایبند خواهیم بود. هیچ تضمینی وجود ندارد، اما آنها بهترین شانس را برای زنده ماندن از آشفتگی بازار دارند.

1- بیت کوین (BTC)

بیت کوین پدربزرگ ارزهای دیجیتال است و ارزش بازار آن تقریباً 40 درصد از کل ارزش بازار ارز دیجیتال است. بیت کوین قبلاً از چندین زمستان کریپتو جان سالم به در برده است و حداقل تا کنون به رشد خود ادامه داده است. البته، هیچ تضمینی وجود ندارد، به خصوص که مقررات می توانند نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تغییر دهند.

با این حال، برخی معتقدند که بیت کوین پتانسیل تبدیل شدن به واحد پول اینترنت را دارد. برخی مانند Kathy Wood از Ark Invest معتقدند بیت کوین می تواند تا سال 2030 به 1 میلیون دلار برسد. او معتقد است که ارز دیجیتال پیشرو می تواند سهمی از بازار حواله جهانی را به خود اختصاص دهد، به عنوان یک ارز در بازارهای نوظهور نقش داشته باشد و به عنوان یک ارز محبوبیت کسب کند. شکلی از طلای دیجیتال

از سوی دیگر، منتقدان بیت کوین مانند وارن بافت می گویند که ارز دیجیتال ارزش ذاتی ندارد و کل صنعت را نادیده می گیرد. برخی همچنین نگران هستند که بیت کوین برای عملکرد به عنوان ارز بسیار کند است و این سوال را مطرح می کند که آیا یک دارایی نوسان می تواند جایگزین پول سنتی شود یا خیر.

2- اتریوم (ETH)

اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار است. این ارز دیجیتال پیشگام فناوری قراردادهای هوشمند است که قطعات کوچکی از کد ساخته شده بر روی بلاک چین هستند. این فناوری پروژه را به یک اکوسیستم کامل تبدیل کرد زیرا به این معنی بود که دیگر ارزهای دیجیتال و پروژه‌ها می‌توانند بر روی شبکه اتریوم ساخته شوند.

معایب آن چیست؟ تراکنش‌های اتریوم کندتر و گران‌تر از رقبای خود هستند. اتریوم در حال انجام یک سری به روز رسانی است که برای افزایش مقیاس پذیری و پایداری آن طراحی شده است. اما ارائه آن سال‌ها طول خواهد کشید و در این بین، این خطر وجود دارد که اتریوم سهم بازار را به همتایان سریع‌تر خود از دست بدهد.

3- کاردانو (ADA)

مانند اتریوم، کاردانو یک ارز دیجیتال قابل برنامه‌ریزی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ساخت پروژه‌ها و برنامه‌های ارز دیجیتال خود استفاده کنند. کاردانو به دلیل تعهد خود به آزمایش متمایز است – رویکردی آهسته و پیوسته برای توسعه دارد که ممکن است شانس بیشتری برای بقای طولانی مدت به او بدهد. Cardano همچنین تعدادی راه حل در دنیای واقعی ایجاد کرده است، به ویژه در آفریقا، جایی که می گوید ماموریت دارد از بلاک چین برای حل مشکلات محلی استفاده کند.

با این حال، کاردانو منتقدان خود را نیز دارد. برخی احساس می کنند که خیلی کند حرکت کرده است و هنوز به اندازه سایر جایگزین های اتریوم مورد استفاده قرار نگرفته است. طبق گفته DefiLlama، بیش از 25 میلیارد دلار پروژه در شبکه اتریوم قفل شده است، در حالی که کاردانو تنها حدود 50 میلیون دلار دارد.

خرید ارز دیجیتال در سال 2023

از آنجایی که کارشناسان از صحبت در مورد زمستان ارزهای دیجیتال به عصر یخبندان ارزهای دیجیتال می روند، سخت است که بدانیم قیمت ارزهای دیجیتال چه زمانی بهبود می یابند. بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو به شدت بر روی سرمایه گذاری های خود اهرم می شوند، به این معنی که دارایی های آنها کمتر از آن چیزی است که در ابتدا برای آنها پرداخت کرده اند. در واقع، بسیاری از افرادی که در طول هیاهوی سال 2021 ارزهای رمزنگاری شده را خریداری کردند، نمی پرسند کدام ارزهای دیجیتال را بخرند، بلکه نمی پرسند که آیا باید ارزهای دیجیتالی را که قبلاً دارند، بفروشند یا خیر.

اگر امسال قصد خرید ارز دیجیتال را دارید، تحقیقات زیادی انجام دهید و فقط پولی را سرمایه گذاری کنید که می توانید از دست بدهید. البته، اگر بازار کریپتو بهبود یابد، می توانید بازده قابل توجهی داشته باشید. اما این قمار با پولی که برای اهداف مالی دیگر نیاز دارید را توجیه نمی کند. این احتمال وجود دارد که قیمت ارزهای دیجیتال حتی بیشتر کاهش یابد و بسیاری از پروژه‌های دیگر قبل از پایان زمستان کریپتو با شکست مواجه شوند. اگر این اتفاق بیفتد، مطمئن ترین راه برای اطمینان از اینکه امنیت مالی شما به خطر نمی افتد، محدود کردن خرید است.

در نهایت، به دقت بررسی کنید که از کدام صرافی ارز دیجیتال می خواهید استفاده کنید خرید و فروش بیت کوین یا از ارزهای دیگر و نحوه ذخیره ارز دیجیتال خود استفاده کنید. آنچه امسال شاهد آن بودیم این بود که اگر پلتفرم‌ها با شکست مواجه شوند یا سرمایه خود را به درستی مدیریت کنند، دارایی‌های سرمایه‌گذاران ممکن است در فرآیند ورشکستگی غیرقابل دسترسی شوند یا به طور کلی از بین بروند. برخی از صرافی ها دارای بیمه FDIC برای سپرده های دلاری هستند، برخی دیگر دارای بیمه شخص ثالث در برابر جرم هستند. اما اگر ارز دیجیتال خود را در یک کیف پول کریپتو غیرقانونی نگه دارید، کنترل سرمایه خود را در دست دارید و در صورت شکست صرافی، ارز دیجیتال شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

منبع: نیپوتو

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.