سنسور LiDAR خودروی هوشمند اپل احتمالا توسط یکی از تامین کنندگان آیفون تولید خواهد شد


سیستم Apple Car LiDAR توسط همان شرکت تولید کننده سیستم اسکن لیزری برای برخی مدل ها تولید خواهد شد. آیفون این شرکت سیستمی ساخته است که برای ایجاد عمق میدان در عکس های پرتره و اعمال افکت های سینمایی استفاده می شود.

در حالی که خودروهای خودران می توانند از فناوری های مختلفی برای درک دنیای اطراف خود استفاده کنند، انتظار می رود اپل از LiDAR برای تشخیص نور و برد اطراف خودرو استفاده کند.

سال هاست که شاهد گزارش ها و شایعات مختلفی در مورد خودروی اپل هستیم. شواهد متعدد حاکی از آن است که این شرکت در حال بررسی راه خود برای ورود به بازار خودرو است، اما نظرات متضادی در این مورد وجود دارد.

گزارش کردن 9to5Mac، برخی انتظار دارند اپل یک خودروی کاملاً اختصاصی را با نام تجاری خود عرضه کند. گروهی دیگر می گویند که جاه طلبی های این شرکت در حوزه خودرو بسیار ساده است و تنها تصمیم می گیرد تا درک بهتری از حضور اکوسیستم های خود در این بازار به دست آورد و فعالیت های خود را در این زمینه گسترش دهد.

گزارش‌های مربوط به اواخر سال گذشته نیز حاکی از برنامه‌های اپل برای ساخت خودروی کاملاً جدید بود. از سوی دیگر، هفته گذشته فاش شد که ناوگان آزمایشی خودروهای خودران غول فناوری کوپرتینویی با 67 وسیله نقلیه ثابت مانده است، در حالی که تعداد رانندگان نظارتی افزایش یافته است.

سیستم LiDAR ماشین اپل

LiDAR در واقع استاندارد طلایی برای سیستم های رانندگی خودکار است. این فناوری با لیزرهای اسکن 360 درجه و تشخیص اجسام اطراف آنها، تصویری با دقت میلی متری از خودروها ارائه می دهد.

تسلا در سال 2021 از ترکیب دوربین و رادار استفاده کرد و برخی از مهندسان این شرکت اعلام کردند که چنین اقدامی خطرات امنیتی زیادی را به دنبال دارد و تلاش کردند. الون ماسک از اتخاذ این تصمیم منصرف شود.

اکنون گزارش شده است که شرکت تایوانی Guangda که در حال حاضر حسگرهای LiDAR را برای آیفون‌های اپل تامین می‌کند، همچنین سفارش‌های سیستم‌های پیچیده‌تر مبتنی بر LiDAR را برای خودروی آینده این شرکت دریافت خواهد کرد.