سری Pixel 7 و Pixel 6a پرفروش ترین گوشی های گوگل هستند


شاید باورش سخت باشد که 13 سال از معرفی اولین گوشی اندرویدی گوگل می گذرد. این شرکت ابتدا با سامسونگ، اچ تی سی، موتورولا و هواوی برای تولید گوشی همکاری کرد اما از سال 2016 اقدام به تولید سری پیکسل اختصاصی خود کرد.

با این حال، ممکن است انتظار داشته باشید که ۶ سال تلاش گوگل برای ساخت گوشی های هوشمند با برند Nexus و ۷ سال با گوشی های هوشمند با برند پیکسل، این شرکت را به یکی از رهبران جهانی در بازار سخت افزار موبایل تبدیل کند، اما این درست نیست.

با این حال، گوگل پس از شکستن رکوردهای فروش قبلی خود در سال 2021 و سال گذشته، اکنون موفق به افزایش مجدد فروش گوشی های خود شده است. ساندار پیچایمدیرعامل غول جستجوی اینترنتی در گزارش درآمد سه ماهه اخیر آلفابت اعلام کرد که پیکسل 7، پیکسل 7 پرو و ​​پیکسل 6a در حال حاضر پرفروش ترین نسل گوشی های تولید شده توسط این شرکت هستند.

موفقیت بزرگ، آمار ناشناخته

متاسفانه پیچای هیچ جزئیاتی در مورد آمار فروش گوشی های هوشمند گوگل در سه ماهه قبل یا مقایسه آن با نتایج فروش پیکسل 6، پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 5a در سه ماهه اول 2021 ارائه نکرده است.

طبق گزارش PhoneArena، گوگل در سال 2022 تعداد بیشتری گوشی هوشمند نسبت به سال قبل فروخته است. طبق آخرین آمار این شرکت که مربوط به چند ماه پیش است، مجموع فروش گوشی های پیکسل آن به 27.6 میلیون دستگاه رسیده است. این بدان معناست که بعید است که فروش پیکسل 7، پیکسل 7 پرو و ​​پیکسل 6a در تعطیلات اخیر از چند میلیون نفر فراتر رود، اما ظاهرا این رقم از آمار فروش پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو بیشتر است.