سری 14 شیائومی احتمالا زودتر از حد انتظار با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 عرضه خواهد شد.


آخرین تراشه پرچمدار کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 2 است که چند ماه پیش عرضه شد. اکثر سازندگان گوشی های هوشمند محصولاتی با این سیستم روی تراشه (SoC) معرفی کرده اند. در حالی که انتظار می رود شرکت های بیشتری به پردازنده فوق الذکر روی بیاورند، گمانه زنی ها در مورد نسل بعدی اسنپدراگون 8 نسل 3 آن در حال افزایش است.

طبق شایعات، اسنپدراگون 8 نسل 3 زودتر از حد انتظار عرضه خواهد شد. تراشه پرچمدار بعدی کوالکام بر اساس فرآیند 4 نانومتری TSMC تولید خواهد شد. حال در گزارشی جدید به برخی مشخصات و ویژگی های سری 14 شیائومی اشاره شده است.

به گفته گیزچینا، نسل بعدی تراشه پرچمدار کوالکام، اسنپدراگون 8 نسل 3 احتمالا در ماه اکتبر رونمایی خواهد شد. این پیش بینی ها با برخی شایعات قبلی همخوانی دارد. از سوی دیگر تراشه پرچمدار فعلی این شرکت در نوامبر سال گذشته معرفی شد.

یکی از اولین گوشی های هوشمندی که احتمالاً با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 عرضه می شود، سری 14 شیائومی است. گفته می شود پرچمداران بعدی این برند چینی زودتر از نسل فعلی خود عرضه خواهند شد. سری 13 شیائومی به دلیل درگذشت رهبر سابق چین، جیانگ زمینمدتی به تعویق افتاد و این نشان می دهد که نسل بعدی گوشی های رده بالای این شرکت احتمالا زودتر معرفی خواهند شد.